Neděle 24. června 2018
svátek má Jan, zítra Ivan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ŠKOLSTVÍ

  Putnová: Nechejme školám svobodu rozhodování

  13.07.2016 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Ministryně školství přichází s novým modelem financování regionálního školství. Normativní financování na žáka chce nahradit financováním výkonů pedagogů. Poslanci TOP 09 navrhují, aby si školy samy rozhodly o tom, jak využijí peníze od státu. Důvěřujeme školám, samy vědí nejlépe, jak využít finance, říká poslankyně Anna Putnová (TOP 09).

  Putnová lupa
  Poslankyně Anna Putnová chce, aby školy mohly samy rozhodovat, jak naloží se státními penězi. | TOP 09

  Změna financování by měla začít platit od školního roku 2018 / 2019 a vyžadovala by 3 až 8 miliard korun. Tyto peníze nemá ministerstvo zatím v rozpočtu jisté.  

  Školy by se podle poslankyně TOP 09 Anny Putnové měly samy rozhodovat, jak státní peníze využijí. Zneužití tohoto systému se politička neobává.
   

   

  TOP 09  navrhuje, aby se mzdové a neinvestiční výdaje, mezi které patří peníze na pomůcky, učebnice, vzdělávání učitelů, v regionálním školství sloučily a školy je mohly používat podle svých aktuálních potřeb. Malé, navíc rozškatulkované, finanční zdroje, totiž každoročně stresují ředitele škol při sestavování rozpočtu. "Důvěřujeme školám, vědí samy nejlépe, jak použít finance. Neobáváme se zneužití, na vysokých školách tato forma už funguje řadu let. Dává to větší prostor pro vlastní rozhodování a nevyžaduje to ani změnu zákona," prohlásila místopředsedkyně poslaneckého klubu a členka školského výboru Anna Putnová.

   

  Putnová navíc dodala, že TOP 09 bude při jednání o státním rozpočtu na příští rok prosazovat, aby se platy učitelů na všech stupních do tří let zvýšily na úroveň platů policistů. 

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...