Sobota 18. srpna 2018
svátek má Helena, zítra Ludvík

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  POVINNÁ VOJNA

  Čunek: Znovuzavedení vojny považuji za bezpečnostní nutnost!

  12.07.2016 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Nad tématem muslimů a bezpečnosti českých občanů se zamyslel senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL). Mimo jiné prohlásil, že pokud se nechceme bát o svou budoucnost, je třeba opět zavést povinnou vojenskou službu. Ta by podle něj měla trvat alespoň tři nebo čtyři měsíce.

  Čunek lupa
  Podle senátora Čunka je nutné obnovit povinnou vojnu. Měla by podle něj trvat tři až čtyři měsíce. | Facebook

  Problém muslimů Evropa podle Čunka dosud neřešila. "Ti lidé tady žijí již dlouho, jejich asimilace s většinovou populací probíhá obtížně a velká část z nich vyrůstá v ghettech," podotkl senátor.  

  Povinná vojenská služba má smysl. Musíme být schopni bránit sebe, rodiny i vlast, říká senátor Jiří Čunek.
   

   

  Čunek poznamenal, že Francie i Belgie připustily, aby se v jejich městech vytvořila místa, kam se bojí jít i policie. "Problém se tedy neobjevil před dvěma třemi lety, ale vznikal po řadu let. Je to podobné jako s romskou komunitou u nás. Tím, že nebyly řešeny problémy, stávaly se stále většími. Jednotlivé státy to nechávaly být a tvářily se, že neexistují. A to je chyba," nechal se slyšet Čunek.

   

  Ovšem problém Evropy spočívá podle Čunka ještě v něčem jiném. "Opouští své hodnoty a mnoho lidí je přesvědčeno, že pro bezpečnost nemusí dělat vůbec nic. Dnes už víme, že to není pravda a že se musíme umět bránit i sami. V České republice musíme zcela jednoznačně zavést tří až čtyřměsíční povinnou vojenskou službu. Když se podíváme na Izrael s polovičním počtem obyvatel než ČR, mající respekt celého světa, ale i mnohem početnějších muslimských států, kterými je obklopen, tak povinná vojenská služba má smysl. Jsem přesvědčen, že budeme-li schopni bránit sebe, své rodiny, vlast a vychovávat své děti k takovému vlastenectví, nemusíme se bát o naši budoucnost," dodal Čunek.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...