Čtvrtek 19. července 2018
svátek má Čeněk, zítra Ilja

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PROBLÉMY S MÝTEM

  Birke: ČR hrozí, že od roku 2017 nebude moci vybírat mýto a stane se jedním velkým parkovištěm!

  04.07.2016 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Způsob výběru mýta, jaký navrhlo Ministerstvo dopravy, pořádně nadzvedl ze židle odborného mluvčího ČSSD pro dopravu Jana Birkeho! Práci ministerstva označil za absolutně nekompetentní a žádá Babiše, aby z toho vyvodil důsledky!

  Birke lupa
  Jan Birke označil pracovníky ministerstva dopravy za absolutně nekompetentní. | Archiv

  Sociální demokraté podle Birkeho usilovali o konstruktivní diskuzi a maximální snahu pomoci ministerstvu dopravy při zajištění výběru mýta po 1. 1. 2017, ale marně. "Ve světle posledních událostí je zřejmé, že Česká republika stojí s velkou pravděpodobností před situací, kdy nebude přes opakovaná ubezpečení ministra dopravy Daniela Ťoka schopna od příštího roku mýto vybírat," poznamenal Birke.  

  Stát bude kvůli ministerstvu dopravy každý měsíc přicházet o asi 800 milionů korun a z ČR se stane jedno velké parkoviště, tvrdí Jan Birke (ČSSD).
   

   

  V praxi to znamená, že Česká republika bude každý měsíc přicházet o asi 800 milionů korun na výstavbu dopravní infrastruktury a zároveň se z ČR stane jedno velké parkoviště, varuje Birke. "Navržený postup Ministerstva dopravy ČR, tedy přenechat výběr mýta po 1. 1. 2017 stávajícímu dodavateli firmě Kapsch na 3 roky za 6 miliard, mimo jiné jednoznačně nedoporučila pracovní skupina pro transparentní veřejné zakázky při Ministerstvu pro místní rozvoj ČR," upozornil Birke.

   

  A na adresu ministerstva dopravy si rozhodně servítky nebral! "Jedná se o absolutní nekompetentnost zodpovědných pracovníků ministerstva dopravy v čele s panem ministrem Ťokem. Z tohoto stavu musí hnutí ANO Andreje Babiše vyvodit důsledky," dodal Birke.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...