Sobota 18. srpna 2018
svátek má Helena, zítra Ludvík

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  BREXIT A EU

  Fiala: Pokud se EU radikálně nezmění, je to její konec

  27.06.2016 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Evropská unie, tak jak jsme ji znali, podle šéfa ODS Petra Fialy skončila. Tvrdí, že Brexit není "chybou" Britů. Je důsledkem špatné bruselské politiky, která vede EU do slepé uličky a od krize ke krizi.

  Fiala lupa
  EU může podle Petra Fialy zachránit jen její reforma, a to bez Schulze a Junckera. | ODS

  "Prointegrační ideologové nevidí, že současná EU nemá podporu občanů a neposiluje Evropu. Pokud se EU radikálně nezmění, je to její konec. Brexit je vítězstvím demokracie, bez ohledu na to, zda se nám výsledek líbí, či ne. Britští občané se vyjádřili jasně a dali nám poslední šanci EU ještě změnit. Jinak Brusel zničí Evropu," varuje Fiala.  

  Se současným vedením bruselských institucí, které nesou plnou odpovědnost za současný vývoj, je reforma EU utopií, tvrdí Petr Fiala (ODS).
   

   

  První, kdo měl po Brexitu rezignovat, nebyl podle Fialy britský premiér, ale pánové Juncker, Schulz, Tusk a další. "To oni jsou plně odpovědní za současnou situaci. Jejich první reakce však bohužel ukazují, že na svých omylech budou trvat ať to stojí co to stojí. Jsem rád, že takřka všichni politici napříč politickým spektrem najednou volají ,po reformě Bruselu´. Škoda, že tak na rozdíl od ODS nečinili v uplynulých deseti letech. Kdyby se politika Unie včas změnila, nemuselo k Brexitu dojít. Největším spojencem Brexitu byli politici v Bruselu, kteří nenaslouchají názorům lidí a jsou odtrženi od reality," komentoval situaci Fiala.

   

  Zároveň je přesvědčen, že reforma EU je bez personálních změn utopií. "Když sleduji nová vyjádření dvou hlavních představitelů velké bruselské koalice Martina Schulze a Jean-Claude Junckera, mám pocit, že se u nich prointegrační ideologie změnila v postbrexitovou hysterii. Mám vážné pochybnosti o tom, že se s nimi Evropská unie může reformovat. Pokud všichni evropští politici napříč politickým spektrem myslí své řeči o nutné reformě EU vážně, pak je potřeba udělat i personální změny. Se současným vedením bruselských institucí, které nesou plnou odpovědnost za současný vývoj, je reforma EU utopií," prohlásil předseda ODS.

   

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...