Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ROZPAD EU

  Brexit a dominový efekt! Kotleba žádá referendum o vystoupení SR z EU!

  25.06.2016 16:00 / politika google+ twitter facebook

  Krajně pravicová slovenská parlamentní strana Naše Slovensko (LSNS) Mariana Kotleby žádá referendum o setrvání SR v EU. Nastává tak dominový efekt, který spustila Velká Británie svým „brexitem“. Strana začne sběrem podpisů pro referendum.

  Kotleba lupa
  Marian Kotleba žádá vystoupení SR z EU už dlouho! | Archiv

  Kotlebova LSNS tak učinila v reakci na výsledek čtvrtečního hlasování voličů v Británii, kteří se vyslovili pro odchod země z EU a jejichž rozhodnutí LSNS uvítala. Podle průzkumů veřejného mínění většina Slováků členství země v EU podporuje.

   

  "Naše strana začne od příštího pondělí se sběrem podpisů pod petici za vyhlášení referenda o vystoupení Slovenské republiky z Evropské unie," řekl předseda LSNS Marian Kotleba ve videonahrávce, kterou strana zveřejnila na svém webu.  

  Další zemí po Velké Británii, která chce, aby občané rozhodli o setrvání či vystoupení z EU, je Slovensko. Předseda LSNS Marian Kotleba žádá vypsání referenda!
   

   

  Pro platnost referenda je podle slovenské ústavy nezbytné, aby se jej zúčastnila více než polovina oprávněných voličů. Právě na této podmínce ztroskotala až na jednu výjimku, a to referendum o vstupu Slovenska do EU, všechna dosavadní lidová hlasování. Naposledy se tak stalo loni v referendu o ochraně tradiční rodiny.

   

  Pro vypsání referenda musejí organizátoři petice shromáždit na pětimilionovém Slovensku 350 000 podpisů.

  nely | bleskove.cz

  Témata: EU, Kotleba
  Komentáře ke článku
  loading...