Pátek 27. dubna 2018
svátek má Jaroslav, zítra Vlastislav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ROZPAD EU

  Odchod Británie je začátek konce EU! Brusel si za to může sám! Cameron rezignuje!

  24.06.2016 12:01 / politika google+ twitter facebook

  Vystoupení Velké Británie z Evropské unie je jen první důsledek chaotické politiky, kterou vede Brusel společně s Německem. Celému evropskému společenství ublížily zmatky a problémy, jenž představitelé neumí řešit a ani neřeší. Ranou je samozřejmě nezvládnutá uprchlická krize, který zřejmě měla v rozhodování Britů svůj podíl. Svou rezignaci oznámil britský premiér David Cameron.

  Cameron David lupa
  Britský premiér David Cameron oznámil svou rezignaci! | Archiv

  Pro Brexit se vyslovilo 52 procent občanů Velké Británie. K situaci se dopoledne vyjádřil i britský premiér David Cameron, jenž také oznámil svou rezignaci a poděkoval všem, kteří přišli k referendu.

   

  "Měli bychom být pyšní na to, že na velkých ostrovech britští občané řekli svůj názor. To, že zvolili možnost, že VB odejde z unie, bychom měli respektovat. Chtěl bych ujistit všechny investory a trhy, že britská ekonomika je silná a ujistit všechny, že nedojde k žádným změnám životních podmínek. A nedojde ani k omezení cestování. Musíme teď začít vyjednávání s EU, a to nějakou dobu potrvá," uvedl britský premiér David Cameron, jenž oznámil, že rezignuje na svůj post a že v říjnu by mohl na jeho místo nastoupit nový člověk.

   

  Zatímco Británie z unie odchází, Skotsko chce v EU zůstat a žádá referendum. Už to samo o sobě značí rozvrat ve společenství.  Jde tak o začátek konce EU. Nikoli, jak uvedl český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který řekl: „Odchod Velké Británie není konec světa ani konec EU.“ Konec světa určitě ne, ale konec unie nejspíš ano. O tom, že by z uskupení států odešli, uvažují třeba Holanďané, Dánové a s myšlenkou koketují Francouzi.

   

  „Tak Británie vlastně v té unii dávno není, i když v ní stále je. A je to opravdu vina Bruselu. Podívejme se, jak děsivě se Brusel chová, co způsobila paní Merkelová? A co udělal celý slavný Brusel? Nic! Jen řeší nesmysly, neustále se schází a nikdo neví proč, ale zásadní, proevropské otázky nikdo neřeší. Vždyť Brusel to byl, kdo nezvládl uprchlickou krizi, kdo nic nedělal a jen vyzýval, aby lidé nebyli hysteričtí a že ,vlastně o nic nejde´. Proboha, pak ať se nediví, že se některé státy naštvaly a řekly – chceme pryč,“ řekl pro Bleskove.cz poslanec za ČSSD a takzvaný český „politický Nostradamus“ Vítězslav Jandák.  

  Velká Británie odchází z EU, s čímž souhlasilo 52 procent obyvatel Spojeného království. Premiér Donald Tusk oznámil, že rezignuje, ale všechny ujistil, že odchod země z unie nebude mít vliv na ekonomiku!
   

   

  „Já jsem už před několika měsíci, ale co před několika lety říkal, že pokud Brusel rázně nezmění svou rétoriku, politiku a přístup k členským státům, takhle to dopadne a pak neodpadne jedna země, ale další budou následovat. Na moje slova opět došlo,“ podotkl Jandák.

   

  Pro vystoupení z EU hlasovalo 52 procent občanů Velké Británie, tedy pro odchod se vyjádřilo 17, 4 milionu lidí, pro setrvání 16,1 milion. „Je to téměř na hraně, ale je to jasné. A už to, že se hlasovalo o setrvání či vystoupení z EU, není pro unii dobrá zpráva a měla by se nad sebou zamyslet,“ říkají mnozí politikové, politologové i pozorovatelé, kteří varovali, že průzkumy jsou věc jedna, ale realita pak věc druhá!

   

  „Každý stát EU by si v referendu měl sám rozhodnout, zda chce zůstat ve společenství nebo ne,“ konstatovala francouzská nacionalistická politička Marine Le Penová. A podle mnohých má pravdu.

   

  „To je to, z čeho má teď Brusel největší strach. Že se přidají i další země. Že jen čekaly na to, jak to dopadne v Británii. Je snad každému jasné, že tohle je začátek rozpadu celé unie, která se prostě neosvědčila. A tady ve Francii se to jasně ukázalo po atentátech. Brusel jen hezky žvanil, ale nic neudělal,“ říká vysokoškolák, překladatel a manažer Petr Beránek, český občan žijící se svou rodinou pátým rokem v Paříži.

   

  Jen otázkou času je, která země z uskupení bude tou další, jenž vyhlásí referendum. Bude to skutečně Holandsko, Dánsko nebo ona Francie? Může to být ale i jakákoli jiná země.

   

  Některé euroskeptiky štvou prý řeči, že odtržení od EU bude pro Velkou Británii znamenat ekonomickou katastrofu. „To je totální nesmysl. Anglie je velmi silný stát. Je to jen hysterie. Největší katastrofa to bude pro samotou unii, která ztrácí vliv, moc a ukazuje se, že je vlastně k ničemu. Je to jasný signál občanů unie směrem k Bruselu, že už je to šve. Možná, že některým podvodníkům, tunelářům a spekulantům to taky vadí, že už končí šmelení s evropskými dotacemi. Podobně, jako se to děje v Česku, je to v Německu, Francii i pochopitelně v Anglii,“ míní Jana Staňková, která se před patnácti lety do Anglie vdala a žije zde se svou rodinou a dvěma dětmi.

   

  Český prezident Miloš Zeman si myslí, že rozhodnutí britských voličů bude mít nepříjemný dopad pro Evropsku unii. Tandem Francie a Německa podle něj nebude vyvažován britským postojem, ovšem podle jeho mínění bude mít Evropská komise volnější ruce.

   

  Exprezident Václav Klaus zase zmínil, že rozhodnutí Britů odejít z Evropské unie změní myšlení milionů lidí na starém kontinentu. Uvedl, že "ostrovní země již potřetí začíná zachraňovat Evropu. Tentokrát od monstra, kterým je podle něj „bruselská elita”.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...