Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  STÁTNÍ ROZPOČET

  Votava: Nikdo za Babišem s čepicí chodit nebude!

  23.06.2016 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Výroky ministra financí Andreje Babiše (ANO) týkající se státního rozpočttu pořádně nadzvedly ze židle předsedu rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Václava Votavu (ČSSD). A na adresu Babiše si nebral servítky!

  Votava lupa
  Václava Votavu Babišovy naduté řeči ohledně státního rozpočtu pořádně naštvaly. | Twitter

  "Já budu v provizoriu a všichni budou chodit za mnou a já budu rozhodovat a oni budou chodit s čepicí, “ nechal se slyšet ministr Babiš. A právě tato ministrova slova Votavu rozzlobila. "Nemohu nechat bez povšimnutí výroky ministra financí Andreje Babiše směrem k sestavování rozpočtu na rok 2017. Výroky v tom smyslu, že pokud bude deficit vyšší než 60 miliard, bude on a hnutí ANO hlasovat proti rozpočtu a bude tak rozpočtové provizorium," podotkl Votava.  

  Ministr financí je správcem státní kasy a není nějakým pašou, který sedí na truhlici zlaťáků a blahosklonně určí, komu dá, a komu ne, prohlásil Votava (ČSSD).
   

   

  Votava podle svých slov nepředpokládá, že by někdo prosazoval vyšší deficit, než v koalici dohodnutých 60 miliard. "A i kdyby. Pohrávat si s myšlenkou uvrhnout naši zemi do rozpočtového provizoria? Ohrozit mimo jiné čerpání evropských peněz a realizaci investic? Takto uvažuje nahlas ministr financí?," ptá se Votava. Navíc připomenul, že státní rozpočet není Babišův. "Ministr Babiš není jeho vlastníkem. Je to rozpočet koaliční vlády, která ho také ve sboru schvaluje a konečné slovo pak vyjádří hlasováním Poslanecká sněmovna. Tak to v zemích, kde stát není firma o jednom majiteli, prostě chodívá," rýpnul si Votava do Babiše.

   

  Ve své kritice ale zašel Votava ještě dál! "Povýšenecké a naduté výroky typu, že oni za mnou budou muset chodit s čepicí, ať si nechá pro manažery svých firem. Ministr financí je správcem státní kasy a není nějakým pašou, který sedí na truhlici zlaťáků a blahosklonně určí, komu dá, a komu ne. Byl by to tedy zřejmě světový unikát, kdyby koaliční ministr financí hlasoval proti rozpočtu své vlády. Asi tak, jako kdyby někdo vypověděl koaliční smlouvu a zůstal přitom ve vládě," nešetřil ostrými slovy Votava.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...