Pondělí 28. května 2018
svátek má Vilém, zítra Maxmilián a Maxim

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  KRIZE TRVÁ

  Rozkol ve vládě pokračuje! Partneři ČSSD dál žádají svolání Bezpečnostní rady!

  22.06.2016 14:00 / politika google+ twitter facebook

  Koaliční partneři sociálních demokratů trvají na svolání Bezpečnostní rady státu kvůli sporu o policii v co nejkratším termínu. ANO o její uspořádání požádalo v úterý písemně, připomněl novinářům před dnešním zasedáním vlády ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO). Na svolání trvají také lidovci.

  Sobotka Bohuslav lupa
  Podle premiéra Sobotky se Bezpečnostní rada státu sejde až v červenci! | Facebook

  Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) uvedl, že Bezpečnostní radu nelze účelově svolávat, sejít se proto má až v řádném červencovém termínu.

   

  "Pořád jsme přesvědčeni, že argumenty pro svolání Bezpečnostní rady státu, pro jednání bezpečnostního výboru i komise pro GIBS mají své opodstatnění," řekl novinářům ministr zemědělství Marian Jurečka.

   

  Podle něj se ještě před vládou sešli předsedové koaličních stran, žádný posun ale nenastal. V debatě budou pokračovat na odpolední koaliční radě. Na té budou lidovci požadovat, aby se jednání všech tří zmíněných orgánů uskutečnilo co nejdříve.  

  Vládní krize způsobená reorganizací policie, která vyvolala hádky mezi koaličními partnery, dále trvá. ANO i KDU-ČSL trvají na svolání Bezpečnostní rady státu!
   

   

  Sobotka je přesvědčen, že Bezpečnostní radu není možné zatahovat do živého policejního vyšetřování. Podle ministra Roberta Pelikána by premiér ke svolávání Bezpečnostní rady měl přistupovat vždy stejně. Její mimořádné jednání svolal kvůli reorganizaci policie minulý týden. Předseda vlády potom odložil řádné zasedání rady z 22. června na 20. července. Účast na ní v červencovém termínu nevyloučil prezident Miloš Zeman, k reorganizaci policie se chce vyjádřit tento čtvrtek.

   

  Zeman se ale vyslovil k údajné kauze vynášení informací ze strany policejního prezidenta Tomáše Tuhého. "Mě zaujala ta formulace ,brutální únik informací´! Únik informací je buď velký nebo malý, ale ještě v životě jsem neslyšel, že by byl brutální,“ konstatovala hlava státu.

   

  Zeman se odpoledne setká s klíčovými vládními postavami vládní „krize“. Na Pražském hradě má schůzku s místopředsedou vlády Andrejem Babišem (ANO) a ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD)

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...