Úterý 24. dubna 2018
svátek má Jiří, zítra Marek

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  HYSTERICKÝ MINISTR

  Nátlak Babiše pokračuje! Proč se tak bojí změn v policii?

  11.06.2016 00:30 / politika google+ twitter facebook

  Proč se šéf hnutí ANO, vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš bojí nové reformy policie jako čert kříže? Co za tím skutečně je, a proč podle něj může hrozit pád vlády? Málokdo to chápe. Ministr vnitra Milan Chovanec tvrdí, že projekt je dobře připravený!

  Chovanec, Babiš lupa
  Napětí mezi ministry Chovancem a Babišem narůstá! | Profimedia

  Hnutí ANO požaduje zrušení plánovaných změn v elitních policejních útvarech. Podle ministra financí a předsedy ANO Andreje Babiše není připravená. Doufá prý, že kvůli sporu nepadne vláda. Chovanec však nerozumí hysterii, kterou kolem reorganizace Babiš vyvolává.

   

  „Nebylo to s nikým odkonzultováno, je to akce policejního prezidenta a dalších lidí z vedení policie, kteří jsou loutkami v rukách pana ministra vnitra a kteří vykonávají jeho vůli,“ řekl Babiš na návštěvě Ústeckého kraje.

   

  V Chomutově pak ještě pronesl slova o tom, že reforma policie má za cíl zlikvidovat poslední policejní složku, kterou pravděpodobně ministr vnitra Milan Chovanec neřídí.  

  Ministr financí a vicepremiér Andrej Babiš je až hysterický z nově připravované reformy policie, kterou obhajuje jeho kolega Milan Chovanec z ČSSD!
   

   

  „To byl ten útvar pana Roberta Šlachty Útvar pro odhalování organizovaného zločinu, který byl známý tím, že se nebojí politiků, že zasahoval na úřadu vlády a že je nezávislý. To vícero tradičním politikům vadí a vadí to ČSSD,“ řekl ministr a vicepremiér.

   

  Předseda vlády Sobotka, který kvůli celkové vypjaté situaci svolal na příští úterý Bezpečnostní radu státu, ovšem namítá, že Babiš nemá co do této problematiky mluvit. „Jednotliví ministři by si neměli zasahovat do kompetencí, ministr financí by neměl takovými výroky zasahovat do kompetencí policejního prezidenta,“ zdůraznil Sobotka.

   

  Reforma policie je prý nutná, „Je to transformace, která potrvá několik let. Potřebujeme, aby policie byla efektivnější, aby účinněji bojovala proti organizovanému zločinu, proti korupci,“ dodal.

   

  Čeho se tedy bojí Babiš a jeho ANO? Že by snad vzniku ještě efektivnější složky, která bude odhalovat i další nejasnosti. Například by se mohla více zajímat o jeho projekt Čapí hnízdo a podobně? Zlí jazykové z opozičních partají si to také prý myslí a za velkou obavou Babiše ohledně reformy mohou být „různé zájmy.“

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: Chovanec, Sobotka, babiš
  Komentáře ke článku
  loading...