Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  FTV PRIMA A UPRCHLÍCI

  Zdechovský: Obzinové okamžitě setnout hlavu a Primě sebrat licenci?!

  03.06.2016 15:00 / politika google+ twitter facebook

  Médii proletěla zpráva o tom, jak vedení FTV Prima vydalo pokyny, jakým způsobem mají redaktoři informovat o uprchlické krizi. Hned byl skandál na světě a řada politiků teď na to reaguje. Například europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Ostatní média by si podle něj měla před kritizováním sama zamést před vlastním prahem!

  Zdechovský lupa
  Zdechovský | Archiv T. Zdechovského

  "Má dát hlavu na špalek šéfredaktorka Primy Jitka Obzinová za to, že svým redaktorům řekla, jak mají zpracovávat reportáže o uprchlické krizi? Má se odebrat televizi Prima licence, protože poukázala na problémy, které přijdou? Já jsem rozhodně proti. I kdyby vše, co bylo publikováno, mělo reálný základ, můžeme najít stovky případů, kdy vedoucí redakce ve veřejnoprávní televizi říká novinářům, co a jak mají točit a koho mohou a nemohou do televizního pořadu pozvat, protože nemá ty správné názory," poznamenal Zdechovský.  

  Vážím si novinářů z TV Prima, kteří nejeli na oficiálně organizované cesty po uprchlických táborech a nesledovali uprchlickou krizi z redakce, ale začali skutečně mapovat cesty migrantů a byznys s tím spojený, tvrdí Zdechovský.
   

   

  Když prý před rokem jel do uprchlických táborů na Sicílii, byl v Bruselu přesvědčován neziskovkami a úředníky Evropské komise o tom, jak jsou všichni lidé přicházející do Evropské unie uprchlíci ze Sýrie, samé ženy a děti. "Realita byla naprosto jiná. Žen a dětí bylo minimum a uprchlíků ze Sýrie daleko méně. Zatímco v reportáži předtím i poté informovala česká média o tom, kolik a kde připlouvá uprchlíků, když člověk navštívil skutečně místa a tábory, kde měli být uprchlíci, viděl především ekonomické migranty. Podobně jako při dalších cestách po Maďarsku, Srbsku, Makedonii, Albánii, Chorvatsku, Slovensku, Rakousku, Německu, Řecku, Maltě nebo Kypru," uvedl europoslanec.

   

  I proto si podle svých slov váží novinářů z TV Prima, kteří nejeli na oficiálně organizované cesty po uprchlických táborech a nesledovali uprchlickou krizi z redakce, ale začali skutečně mapovat cesty migrantů a byznys s tím spojený. "A zatímco ostatní novináři mi říkali o svých zkušenostech, které se s mými naprosto shodovaly, ale báli se je napsat nebo natočit, Prima šla tehdy proti ,mainstreamu´. Proto se dnes směji tomu, když někteří kolegové říkají, že Prima je ostuda české žurnalistiky. Není to právě naopak?! Neměli bychom se stydět za ty novináře, kteří nám tady roky lžou a nejsou schopni se o věcech skutečně přesvědčit?," ptá se Zdechovský.

   

  Europoslanec se nechal slyšet, že nebude osobně kopat do dalších médií. "Ale mohu ukázat stovky případů za poslední rok, kdy soukromá česká média hájila zájmy svých majitelů na úkor jiných majitelů. Proto se vždy pousměji, když některý z novinářů z konkurenčních médií napadá jiného jen proto, že sám nevytáhl paty z redakce. Vždy platí pořekadlo o zametení si před vlastním prahem. V případě této kauzy dvojnásob," dodal Zdechovský.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...