Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PREZIDENTSKÉ ÚSPORY

  ZEMAN: Na kontě miliony mám! A co jen s nimi udělám?

  30.05.2016 10:00 / politika google+ twitter facebook

  Prezident Miloše Zeman už z titulu své funkce není rozhodně chudý člověk. Za roky v politice, i když měl několikaletou pauzu, si vydělal slušné peníze, a protože je člověk poměrně nenáročný a spořivý, na jeho kontě penízky jen přibývají. Teď dokonce sám prozradil, kolik má naspořeno a co hodlá s úsporami udělat.

  Zeman Miloš lupa
  Miloš Zeman je člověk spořivý a zbytečně neutrácí! | Archiv

  Zeman odpovídal na otázky v Prezidentském press klubu Frekvence 1 moderátora Luboše Xavera Veselého. Jeden z posluchačů se zeptal právě i na stav konta hlavy státu a prezident velmi upřímně odpověděl, kolik že peněz tam je.  

   

  „Přibližně 10 milionů korun a jsou to celoživotní úspory, které jsem si založil na vkladní  knížku v brzké dospělosti a ukládám si tam peníze samozřejmě i z prezidentského platu, jehož třetinu dávám na fond ohrožených dětí,“ prozradil vůbec poprvé Miloš Zeman, který je také zastánce majetkového přiznání politiků. Sám nemá problém s tím zveřejnit, kolik si vydělal.  

  Prezident Miloš Zeman vůbec poprvé veřejně přiznal stav svého majetku. V rozhlasovém press klubu uvedl, že si za celý život našetřil zhruba 10 milionů korun!
   

   

  „Já těch deset milionů budu potřebovat proto, aby moje žena měla nějaký domeček se zahrádkou, kde bude moci venčit svého psa. Mně osobně stačí dvě místnosti na tvrzi na Vysočině, takže z toho vyplývá, proč nevidím důvod, proč bych zbytečně investoval do věcí, které nepotřebuju,“ podotkl prezident.

   

  Radost si dělá z maličkostí. Přes rok se jak do zahraničí, tak i v rámci ČR nacestuje až dost. Tento týden ho například čeká třídenní návštěva jižních Čech. Je proto rád, že o dovolené může být v klidu na své milované Vysočině, v Novém Veselí.

   

   „Já si spokojeně jedu na Vysočinu, spokojeně si vstoupím do nafukovacího člunu, kterému říkám moje jachta a budu se radovat společně se svými přáteli, které jsem rok neviděl,“ dodal prezident. Na chalupě na Žďársku však kvůli pracovním povinnostem letos stráví jen pět dní. A doufá, že počasí mu bude přát, aby se mohl na své „žluté jachtě“ vydat na novoveselský rybník.

  nely | bleskove.cz

  Témata: Miloš Zeman
  Komentáře ke článku
  loading...