Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  RÁZNÝ POLITIK

  Šokující slova europoslance Zdechovského: Pojďme se s Ruskem dohodnout! Babiše nemá cenu komentovat.

  30.05.2016 03:00 / politika google+ twitter facebook

  Býval „investigativním“ studentem, od velmi mladých let je ve službách KDU-ČSL, působil jako volební manažer a poradce. Zachraňoval tradičního českého Ježíška a rázem se z malé vesničky Kožlí na Vysočině dostal až do Europarlamentu. Někomu Tomáš Zdechovský leze krutě na nervy, ale jiní jeho názory berou jako moderní a zajímavé. Teď například přišel s poměrně šokujícím návrhem, když řekl, že bychom se měli snažit s Ruskem se dohodnout.

  Zdechovský Tomáš lupa
  Tomáš Zdechovský je europoslancem za ČR v Bruselu! | Archiv T. Zdechovského

  Mnohým může připadat, že jako zástupce lidovců se otočí tam, kam zrovna fouká vítr, tak jak to lidem z KDU-ČSL mnozí jiní vyčítají. Ovšem europoslanec Tomáš Zdechovský má zřejmě v mnohém pravdu.

   

  „Nechci další studenou válku v Evropě! Rozmístění vojáků a raket je vždy krajním řešením,“ uvedl pro Parlamentnilisty.cz Zdechovský, který si myslí, že s Ruskem se diplomaticky domluvit by měla nejenom Česká republika. A on sám by byl v jistém případě pro okamžité zrušení sankcí vůči této velmoci.  

  Europoslanec Tomáš Zdechovský je pro dohodu evropských států s Ruskem a naopak boji proti terorismu a Islámskému státu!
   

   

  „Já myslím, že státy by se měly především snažit dohodnout. Je třeba opravdu vést s Ruskem tvrdý, ale velmi důležitý dialog, jehož výsledkem bude návrat poměrů před rok 2012. Důvodem sankcí je vojenská přítomnost Ruska na východě Ukrajiny a jeho zabrání Krymu. Pokud tato situace bude vyřešena a Rusko se stáhne jak z Ukrajiny, tak z Krymu, budu první, kdo bude volat po zrušení sankcí. Osobně ze současné ekonomické situace v Rusku radost nemám, ale není zde jiné řešení,“ říká Zdechovský.

   

  Europoslanec si rovněž myslí, že spíš než na boj s Ruskem by se měla Evropa zaměřit na zcela jiný a daleko nebezpečnější cíl, o čemž ostatně hovoří celá řada politiků, vědců i politologů po celém světě.

   

  „Žijeme ve 21. století a všichni by měli vzít rozum do hrsti. Nikdo z nás už tady nechce války. Naše úsilí bychom měli směřovat spíše na boj s Islámským státem,“ dodal Tomáš Zdechovský.

   

  Na závěr si mladý europoslanec nezapomněl rýpnout do ministra financí a vicepremiéra Andreje Babiše ohledně migrační krize. Už proto, že je sám proti imigrační vlně, ale ve svém hnutí ANO má ministra spravedlnosti Roberta Pelikána považovaného za takzvaného vítače či sluníčkáře.

   

  „Babiše nemá cenu komentovat. Ten mění názory podle pořekadla: Kam vítr, tam plášť. Včera byl největší příznivce migrace, dnes ji bude kritizovat a zítra tu bude stavět ploty,“ dodal český politik z Bruselu.

   

   

   

   

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...