Pátek 27. dubna 2018
svátek má Jaroslav, zítra Vlastislav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ŽHAVÁ SAMKOVÁ

  Ostrý boj advokátky Samkové proti islámu pokračuje! Už vznikla i petice na její podporu!

  29.05.2016 00:03 / politika google+ twitter facebook

  Advokátka Klára Samková zřejmě ani netušila, co způsobí její výroky o islámu na konferenci v Poslanecké sněmovně, a že reakce na sebe nenechají dlouho čekat. Olej do ohně ale přilil ještě i turecký velvyslanec Ahmet Bigali, který minulý týden z konference po vystoupení advokátky odešel. Teď uvedl, že by její slova mohla být dokonce trestná! To naštvalo nejenom Samkovou, ale i některé politiky, právníky, ale hlavně občany! Ti už podepisují petici na její podporu! A co na to ona sama?

  Klára Samková lupa
  Klára Samková se pustila do ostrého boje! | Facebook

  Právníci ani mnozí odborníci nechtějí věřit slovům velvyslance i některých dalších „příznivců“ islámu, že by slova Kláry Samkové, kdy uvedla, že „islám je v mnohém jako nacismus nebo komunismus“, mohla být trestná. Že by snad za to měla být souzena, či dokonce zbavena advokátní praxe. Dokonce i advokátní komora řeší pouhý „svobodný názor“ české advokátky.

   

  Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) toho sice moc neřekl, ale uvedl slova, která se Samkové asi líbit nebudou.  

  Klára Samková rozbouřila politické vody svým výrokem o islámu. Zatímco ji někteří chtějí hnát k soudu a pomalu zbavit advokátní praxe, jiní, a těch je více, sepsali petici na její podporu!
   

   

  „Nechci se vyjadřovat k trestněprávnímu hodnocení, to je věc orgánů činných v trestním řízení, ale minimálně jsme si prostě udělali ostudu. Lidé, kteří jdou na půdu parlamentu, by si asi měli uvědomit, že jejich výroky už přesahují hranici České republiky,“ uvedl člen vlády.

   

  A co na kauzu říká sama advokátka s proříznutými ústy? Odpověděla exkluzivně pro Bleskove.cz

   

  „Turecký velvyslanec se vměšuje do záležitostí České republiky. Je zřejmé, že Turecko usiluje o obnovení svého imperiálního postavení. O totéž se Turecko pokusilo i v Egyptě, kde svržená vláda islamistického prezidenta Muhamada Mursího (Mohamed Morsi) a egyptského Muslimského bratrstva, byla Tureckem podporována. Dnešní egyptský prezident Al Sísí však nedopustil, aby se Egypt i formálně stal muslimskou zemí. I když v Egyptě (ve kterém jsem, mimochodem, dvakrát byla a který od svého dětství miluji) jsou páchána zvěrstva proti křesťanům, zůstávají tyto po formální stránce kriminálními činy, které se vláda snaží trestně stíhat,“ uvedla Samková, která je prý přesvědčena o tom, že Česká republika by si měla vzít z Egypta příklad a postavit se turecké nadřazenosti stejným způsobem, jako to udělala vláda Egypta.

   

  „Bez ohledu na moji osobu je dnešní stav, kdy se turecký velvyslanec zcela volně vměšuje do vnitřních záležitostí ČR a navíc i státní zastupitelství tančí, jak on píská, naprostým selháním českého Ministerstva zahraničních věcí a jeho ministra. A neděje se tak v nějakých diplomaticky složitých podmínkách v nějaké exotické a obtížně dostupné části světa, ale přímo v centru českého hlavního města. Pokud jsme chtěli vidět důkaz o naprosté nekompetentnosti českého ministra zahraničních věcí, tak jej vidíme právě teď - a to v přímém přenosu,“ řekla Bleskove.cz Klára Samková.

   

  Na její podporu vznikla i podpisová akce, která je na internetu a už nyní má zhruba 2800 hlasů.

  „Stojíme na straně paní Kláry Samkové a podepisujeme se pod každé její slovo! Paní Klára Samková vyjádřila přesně to, co dnes cítí a ví každý rozumný občan České republiky, ba celé Evropy! Islám je ideologie, je to novodobý fašismus. Není žádný umírněný či radikální Islám! Islám je jen jeden a do Evropy nepatří!...,“ začíná text k petici a odkazuje na článek 17 - LISTINY LIDSKÝCH PRÁV A SVOBOD, která  zajišťuje toto:

   

  (1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.

  (2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.

  (3) Cenzura je nepřípustná.

  (4) Svobodu projevu a právo vyhledávat a šířit informace lze omezit zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu práv a svobod druhých, bezpečnost státu, veřejnou bezpečnost, ochranu veřejného zdraví a mravnosti.

  (5) Státní orgány a orgány územní samosprávy jsou povinny přiměřeným způsobem poskytovat informace o své činnosti. Podmínky a provedení stanoví zákon.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...