Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Žaloba střídá žalobu

  Starostové šumavských obcí už toho mají dost! Žalují ministerstvo!

  09.12.2015 08:00 / politika google+ twitter facebook

  Tvorba plánu péče o Národní park Šumava vyvolává velkou vlnu nevole. Dalších osm šumavských obcí kvůli tomu podalo na Ministerstvo životního prostředí žalobu! Obce už u jednoho soudu na toto téma uspěly, teď se chtějí obce domoci toho, aby se ministerstvo vrátilo už k dohodnutému plánu péče.

  Ministerstvo životního prostředí lupa
  Starostové ze Šumavy už toho mají plné zuby a zažalovali ministerstvo | archiv ČT

  „Ministerstvo nerespektuje rozsudek Městského soudu v Praze, který při první žalobě dal obcím za pravdu a jehož verdikt následně potvrdil i Nejvyšší správní soud, ke kterému se ministerstvo odvolalo. Podle soudu by mělo ministerstvo s obcemi projednávat ten plán péče, který byl dohodnut. Místo toho ale ministerstvo začalo projednávat zcela nový plán péče,“ vysvětlil důvod žaloby Předseda Svazu obcí NP Šumava a nezávislý starosta Modravy Antonín Schubert.

   

  Mluvčí Ministerstva životního prostředí Jana Taušová ale nařčení odmítla. „Ministerstvo je přesvědčeno, že se zcela řídilo právním názorem v rozsudku správního soudu, když zrušilo napadený plán péče vydaný v loňském roce a začalo projednávat návrh nový,“ podotkla Taušová.

   

  Obce s původním plánem péče nesouhlasily z několika důvodů. Prý byl postaven tak, že jim bránil v rozvoji a omezoval obyvatele parku. Verdikt soudu tehdy obce vítaly s nadšením. „Rozsudek byl dobrou zprávou nejen pro obyvatele Šumavy. Státní aparát nemůže arogantně rozhodovat v rozporu s dohodami, pravidly a zákony. Jedná se o systémové selhání, které je zakrýváno mocenským přístupem,“ prohlásil tehdy Schubert.

   

  Zda budou obce úspěšné i tentokrát, je zatím ve hvězdách. K novému plánu péče už obce vznesly asi 150 rozporů.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...