Pátek 20. července 2018
svátek má Ilja, zítra Vítězslav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SVĚDEK ZEMAN

  Zeman u soudu šokoval: Tehdy jsem ještě netrpěl demencí!

  24.05.2016 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Prezident Miloš Zeman v úterý šokoval přísedící i novináře u Obvodního soudu pro Prahu 1 svým prohlášením. Před tribunálem vypovídal jako svědek ve sporu někdejšího notáře Václava Halbicha se sociální demokracií a společností Alba. Notář si nárokuje 17 milionů korun za právní služby, které ČSSD pomohly získat zpět Lidový dům. Prezident podle svých slov obsah smlouvy s Altnerem znal.

  Miloš Zeman lupa
  Miloš Zeman vypovídal jako svědek! | Archiv

  Zeman pak všechny šokoval svými slovy o tom, že „tehdy ještě netrpěl demencí“. Soudkyni Hanu Marsovou také požádal, aby mluvila nahlas. „Já nedoslýchám,“ zdůraznil prezident.

   

  Soudkyně pak zase lehce šokovala přítomné v soudní síni. Když se jí hlava státu zeptala, zda chce předložit občanský průkaz a že si ráno ještě schválně kontroloval, zda ho má, odpověděla, že to není třeba.  

  Prezident Miloš Zeman svědčil dnes u soudu v kauze týkající se Lidového domu ČSSD a uvedl, že obsah smlouvy s advokátem Altnerem znal.
   

   

  Přitom u každého jiného svědka soud o prokázání totožnosti podle průkazu žádá, byť se často jedná o známé osobnosti.

   

  Zeman uzavřel v roce 1997 smlouvu o zastupování s právníkem Zdeňkem Altnerem. Halbich k ní podle svých slov později přistoupil a za své služby straně při sporu se domáhá 17 milionů korun.

   

  Prezident také u soudu uvedl, že ve sporu o Lidový dům byl pro sociální demokracii jediným partnerem právník Zdeněk Altner. „Z mého hlediska, z hlediska soc. dem. byl jediným partnerem pan Altner. Pokud si vybral nějaké další spolupracovníky, to už byla věc mezi nimi,“ uvedl.

   

  Na dotaz právního zástupce společnosti Alba Radka Závodného, zda Zeman znal obsah smlouvy s Altnerem, prezident odpověděl: „V té době jsem, pane doktore, ještě netrpěl demencí, z toho vyplývá, že jsem znal obsah smlouvy. Vím, že tam byl minimálně jeden právník, ale jeho jméno si nepamatuji,” uvedl Zeman.

   

  Altner nedávno na ČSSD za zastupování v kauze Lidového domu vysoudil 338 milionů korun.

   

  Notář Václav Halbich tvrdí, že ke kontraktu později přistoupil a že za práci nedostal zaplaceno. Jako důkaz předložil mimo jiné děkovný dopis, který mu zaslal právě Zeman. Žalobu směřuje jak vůči ČSSD, tak vůči firmě Alba, které Altner před 16 lety postoupil svou pohledávku vůči straně. Prezident Miloš Zeman v úterý šokoval přísedící i novináře u Obvodního soudu pro Prahu 1 svým prohlášením. Před tribunálem vypovídal jako svědek ve sporu někdejšího notáře Václava Halbicha se sociální demokracií a společností Alba. Notář si nárokuje 17 milionů korun za právní služby, které ČSSD pomohly získat zpět Lidový dům. Prezident podle svých slov obsah smlouvy s Altnerem znal. 

  nely | bleskove.cz

  Témata: Zeman
  Komentáře ke článku
  loading...