Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  KONTROLA INTERNETU

  Poláček: Kam až dosáhne Babišova touha vlastnit, kontrolovat a regulovat?

  24.05.2016 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Ministerstvo financí dostalo možnost regulovat a kontrolovat stránky na internetu, které budou moci zablokovat. Kritici se oprávněně bojí cenzury svobody na internetu. Expert TOP 09 pro informační technologie Jaroslav Poláček to vidí tak, že současný ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš by rád vlastnil a organizoval ještě více než doposud.

  Poláček lupa
  Jaroslav Poláček (TOP 09) má obavu, že Babiš chce mít pod kontrolou vše, a to i internet. | TOP 09

  Babišova touha vlastnit a organizovat je podle Poláčka ještě větší než doposud. "Je dokonce větší, než mnozí čekali. Mnoho voličů hnutí ANO při volbách zastávalo názor, že díky svému bohatství již nebude mít potřebu ujídat ze společného koláče státního rozpočtu. Nikdo však zřejmě nepomyslel na to, že by naopak mohl mít zájem udržovat vše pod kontrolou a pod svou taktovkou. A to i takové věci, jako je jeden z výdobytků tohoto století – každodenní přístup k internetu," konstatoval Poláček.  

  Úřad Andreje Babiše si podle Jaroslava Poláčka (TOP 09) bude hrát na Velkého bratra, který bude hlídat a kontrolovat vše, co je na internetu nejen nebezpečné.
   

   

  Expert pro informační technologie Poláček je přesvědčený, že úřad Andreje Babiše si bude hrát na Velkého bratra, který bude jako ostříž hlídat a kontrolovat (v oblasti hazardu) vše, co je na internetu nejen nebezpečné. "Sněmovna v polovině dubna schválila novou regulaci a zdanění hazardu a obsahuje také možnost blokovat webové stránky s nepovoleným obsahem. Operátoři upozorňují, že to prodraží internet. Informatici říkají, že to stejně nelegální hazard neomezí. Odborníci potvrzují, že jinde tohle nefunguje," podotkl Poláček.

   

  O co vlastně přesně jde? Ministerstvo financí dostalo možnost regulovat a kontrolovat stránky na internetu, které budou moci zablokovat. A vznikla tak obava z cenzury svobody na internetu. Mezi kritiky figuruje i poslanec klubu TOP 09 a Starostové Jan Farský, který sice před pěti lety sám tento zákon navrhoval, ale nakonec od něj odstoupil po lavině negativních komentářů a zpráv ze strany občanů. "Dle jeho slov Ministerstvo obrany ČR také nekontroluje nelegální obchod se zbraněmi. Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR neblokuje stránky s dětskou pornografií. Od toho je přece policie a hlavně soudy. Nicméně Ministerstvo financí ČR takovou pravomoc chtělo. Uvidíme, do jaké role se Andrej Babiš dostane příště. Také uvidíme, kam až dosáhne jeho touha vlastnit, kontrolovat a regulovat," dodal Poláček.

   

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...