Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  EVROPSKÁ KOMISE

  Okamura: Největší hrozba pro Evropskou unii

  17.05.2016 15:00 / politika google+ twitter facebook

  Největší hrozbou pro Evropskou unii nejsou podle Tomio Okamury (SPD) euroskeptické strany jako hnutí SPD, ale nikým nevolená, neodvolatelná a především trestně nepostižitelná Evropská komise, tedy evropská vláda. Prý navzdory tomu, že i předseda Evropského parlamentu Schulz před pár týdny přiznal, že to v Bruselu asi přehnali a že občané mají EU plné zuby.

  Tomio Okamura lupa
  Největší hrozbou pro Evropskou unii je podle Okamury Evropská komise. | tomio.cz

  "Evropská komise, hluchá a slepá k tomu, co již způsobila za neštěstí svým vlastním lidem, pokračuje v evropské sebedestrukci dalším vyděračským návrhem o povinných kvótách a možnosti „vykoupení“ se z nich, za obrovské peníze, konkrétně členská země musí zaplatit v přepočtu 7 milionů korun za každého odmítnutého arabského či afrického migranta," poznamenal Okamura.  

  A momentem rozpadu EU také skončí všechny ty pohádkové platy a důchody europapalášů a europotentátů. Nebude totiž nikdo, kdo by je platil, říká Okamura.
   

   

  Okamura je přesvědčený, že diskuze s logickými argumenty s Evropskou komisí není možná, takže jediné řešení této celoevropské tragédie je přejít na strategii „Zachraň se, kdo můžeš“ a snažit se zachránit, co se dá. "Nenechat se stáhnout pod vodu imigrační vlnou. Vystoupit z EU co nejdříve, dokud jsme alespoň trochu při síle. Čím déle budeme CZEXIT oddalovat, tím hůř dopadneme. A samozřejmě je všeobecně známé, že i po našem vystoupení z EU může pro nás na základě smluv bez problémů nadále platit volný pohyb osob, služeb, zboží i kapitálu. Navíc bychom měli samostatnou obchodní politiku, kterou by nepoškozovali sankce," kostatoval Okamura.

   

  Co se týče dotací, je podle Okamury již zřejmé, že se nám v současné době nijak nevyplácí, jelikož jsou za prvé účelově Bruselem vázané na často nepotřebné projekty, které musíme navíc spolufinancovat. "Takže obec například potřebuje opravit školu, ale jelikož jsou vypsané dotace jen na postavení rozhledny nebo na lavičky v parku, tak obec musí postavit rozhlednu nebo koupit lavičku, přestože potřebuje něco jiného. Příkladem jsou rozhledny postavené v údolí, z kterých sice není nikam vidět, ale hlavně že obec dostala dotace z EU. A za druhé, značná část částky dotace, až v desítkách procent, nejde na nákup věci samotné, ale na propagaci a kontrolu dotace. Stejnou věc bychom tedy sami pořídili mnohem levněji, kdybychom si peníze nechali u nás v republice a neposílali je do Bruselu. A momentem rozpadu EU také skončí všechny ty pohádkové platy a důchody europapalášů a europotentátů. Nebude totiž nikdo, kdo by je platil," dodal Okamura.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...