Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  SKANDÁLNÍ KROK!

  Hodně vyčůraní poslanci! Sami si jezdí zadarmo, ale po zaměstnancích drah chtějí platit!

  13.05.2016 03:00 / politika google+ twitter facebook

  Tohle je snad možné vážně jenom v Česku, říkají tisíce zaměstnanců drah. Poslanci, kteří si sami stanovují své platy, marodí za plnou nemocenskou a kteří si z náhrad šetří na hypotéky a podobně, teď přišli s dalším „super“ nápadem! Zatímco oni si jezdí zadarmo, chtějí, aby si železničáři a jejich rodiny na režijní jízdné připláceli. Mnozí zaměstnanci ČD to považují za ostudu a skandál!

  České dráhy lupa
  Někteří poslanci chtějí, aby železničáři a jejich rodiny jezdili za vyšší jízdné než doposud! | ceskedrahy.cz

  Zatímco poslanec si vydělá okolo 50 až 80 tisíc čistého, pokud je v různých výborech, a má k tomu náhrady a další výhody, železničář má okolo 20 až 30 tisíc hrubého. Už v tom je rozdíl. A zatímco pracovníci na dráze dělají osm, deset, dvanáct i více hodin denně a často náročnou práci, poslanci tráví tyhle hodiny mnohdy zbytečně, když se ve Sněmovně hádají, v sedě, případně v bufetu či na svých výjezdních cestách.

   

  „Je to ostuda! Čeští poslanci jsou ostuda této země a Evropy. Ne, že by snad bruselští byli lepší, ale tady máme na 10 milionů obyvatel 200 poslanců a 100 senátorů, vyžírků, kteří mrví jeden zákon za druhým a teď nás chtějí připravit i o tu poslední výhodu? Ať už jdou někam,“ rozčílil se pan Pavel, který na drahách dělá přes dvacet let.  

  Některým poslancům se nelíbí, že drážní zaměstnanci a jejich rodiny mají režijní jízdné za pár korun, a proto navrhují zdražení. To se pracovníkům ČD, SŽDC či DI rozhodně nelíbí!
   

   

  Nyní někteří zákonodárci rozpoutali diskuzi nad takzvanými režijními jízdenkami, za které platí zaměstnanci Českých drah tisíc korun a na něž mohou pak oni i jejich příbuzní jezdit libovolně po celý rok. Někteří poslanci ale chtějí, aby byly režijky dražší a jednalo se spíš o firemní benefit.

   

  „Měla by to být firemní politika té dané společnosti. České dráhy nechť dále uznávají režijky, režijní jízdenky, ale ať ti, kteří je využívají, ať už zaměstnanci nebo jejich rodinní příslušníci, něco platí,“ říká Martin Kolovratník, poslanec za hnutí ANO.

   

  V ČR využívá režijní jízdenku více než 130 tisíc lidí, a to nejen zaměstnanci drah, ale i Správy železniční dopravní cesty a Drážní inspekce a jejich rodiny. Podle údajů ČD je jedna režijní jízdenka využita zhruba 18krát měsíčně. Koalice s návrhem nesouhlasí, ale je prý ochotna o podobě režijních jízdenek dále diskutovat.

   

  I sám ministr Dan Ťok je proto, aby se ta věc dále řešila. Ale z pochopitelných důvodů – protože je před volbami – neřekl jasné stanovisko. Zřejmě se bojí, že právě železničáři by si mohli u volebních uren vzpomenout, o jakou výhodu by je někteří politikové rádi připravili.

   

  „Měla by to být široká shoda v tom, že to bude buď na všech dopravcích a každý si to bude řešit individuálně, nebo to budeme pro všechny řešit zákonem. Já sám bych dával přednost, aby to bylo jakýmsi zaměstnaneckým benefitem,“ namítá ministr.

   

  Některé poslance „rozčiluje“, že zatímco zaměstnanec ČD zaplatí za režijní jízdenky tisíc korun ročně, náklady na cestování ale přitom společnost vyjdou na desetinásobek. Přičemž  běžný cestující za takovouto neomezenou jízdenku zaplatí 19 990 korun.

   

  „Nějak jim nedochází, že my pracujeme pro tu společnost, vlastně i pro stát a pro miliony lidí. Někdy je to peklo, tak snad si zasloužíme alespoň nějaké výhody, když páni politikové jich mají nespočet, včetně kompletně placené nemocenské. Tu my třeba nemáme,“ namítá dlouholetá průvodčí z Prahy, paní Jana.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...