Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  (NE)SVOBODA PROJEVU

  Bělobrádek: Co je dovoleno Babišovi aneb svoboda médií

  10.05.2016 13:00 / politika google+ twitter facebook

  Místopředseda vlády a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek se pořádně rozčílil. Server iDNES mu stáhl jeho blog, prý kvůli nedovolenému politickému PR. Okamžitě se obul do Babiše a neváhal otevřeně zpochybnit objektivnost vydavatelství MAFRA, které Babišovi patří.

  Pavel Bělobrádek lupa
  Bělobrádek nechápe, že na blogu iDNES neplatí stejná pravidla pro Babiše jako pro další politiky. | Facebook

  Bělobrádek se ptá, čím se liší tyto dvě věty: "Ve Sněmovně bojujeme za práva opozice a za dodržování demokratických procedur a odmítáme řídit stát jako firmu, protože firemní kultura velkých korporací jde vždy proti demokracii." Druhá věta pak zní takto: "ODS s TOP 09 mají navíc tu drzost, že mě obviňují z toho, že jsem diktátor, když chci, na rozdíl od nich, i v parlamentu normálně pracovat a dát poslanecké diskusi jasná pravidla." Vzápětí si na otázku místopředseda vlády sám odpovídá. "Liší se tím, že ta první je nedovolené politické PR. Druhá je nestranný analytický text. Nevěříte? Věřte. Správce blogů iDNES to tak vidí," prohlásil Bělobrádek.

   

  Autorem první věty je Bělobrádek. A mimo jiné kvůli ní stáhl iDNES jeho blog a podle Bělobrádkových slov není sám, stalo se to prý i jiným z KDU-ČSL. Autorem druhé je Andrej Babiš. "Jeho se ovšem žádná sankce netýká. Za všechno může poněkud gumový bod 12 z kodexu bloggera, který mezi zakázané články řadí ,propagační texty politických stran, politiků nebo jejich příznivců včetně textů vyzývajících ke zvolení konkrétního politického subjektu´," řekl Bělobrádek.  

  MAFRA se zřejmě řídi heslem, že co je dovoleno jejímu majiteli, není dovoleno jeho politickému konkurentovi, říká Pavel Bělobrádek.
   

   

  Při naprosto důsledné aplikaci by ale podle něj asi blogy na iDNES nesměli psát ani on, ani Andrej Babiš a vůbec nikdo z politiků. "Copak když se politik k něčemu vyjadřuje, nejde snad automaticky o propagační text? V každém případě mám za to, že mezi mojí větou, kde odmítám omezovat práva opozice ve Sněmovně, a větou majitele vydavatelství MAFRA, kde toto omezování hájí, není formálně žádný rozdíl. Pouze každá z nich vyjadřuje jiný názor. První názor je zřejmě v iDNES zakázaný, druhý je povolený," domnívá se předseda lidovců. 

   

  Serveru iDNES vadily i další Bělobrádkovy věty. Například tato: "Obecně odmítáme radikalizaci společnosti, což je cesta k vládě pevné ruky. V současném často zmiňovaném sporu o islám zastáváme stanovisko, že na prvním místě je respekt k občanským svobodám a lidským právům, což platí jak pro hosty, tak pro domácí. Což si jako předseda strany a vicepremiér pro vědu, výzkum a inovace vykládám tak, že potřebujeme bojovat s demografickým deficitem a musíme daleko více investovat do vzdělávání a vědy."

   

  Místopředseda vlády se natají tím, že mu to hlava nebere. "Tak opravdu nevím, čím jsou má vyjádření závadnější, než třeba toto: ,Nicméně, můj návrh nevede k podpoře konzumace a snížení ceny piva, ale má pomoci malým českým hospůdkám. Ostatně pochválit by mě měla i ODS...i díky nižší DPH na točené pivo hospůdek možná i přibude. Občanské iniciativy rády potvrdí, že nejlepší spolupráce na těchto zákonech byla a je s poslanci hnutí ANO. Když je to aktuální, navrhuje hnutí ANO omezení poslaneckých obstrukcí. Ty totiž mění demokracii v diktaturu, ve které vládne menšina´," uvedl Bělobrádek.

   

  Tvrdí, že naprosto nezpochybňuje právo předsedy ANO 2011 tento propagační text na své hnutí psát. "Co zpochybňuji je, aby médium, které vlastní, jemu takové politické PR dovolovalo a někomu jinému nikoli. Nebo se snad ve vydavatelství MAFRA řídí heslem: Co je dovoleno našemu majiteli, není dovoleno jeho politickému konkurentovi?," dodal Bělobrádek.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...