Pátek 27. dubna 2018
svátek má Jaroslav, zítra Vlastislav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Češi dostanou kulové!

  Průšvih automobilky VW a neschopní čeští politikové?

  11.11.2015 17:25 / politika google+ twitter facebook

  VW lupa
  Automobilka VW, potažmo Škoda Auto neuhradí vlastníkům dotčených vozidel žádné odškodné! | archiv

  Dělají si z nás legraci, nebo to myslí vážně? Takto se nyní ptají majitelé vozů Škoda, kteří budou muset na povinnou svolávací akci do značkových servisů. Zatímco například v USA odškodní VW zákazníky tisícem dolarů a zdarma přeinstalací softwaru, v Česku dostanou majitelé aut tak leda kulové! 

   

  "Svědčí to o naprosté neschopnosti českých ministrů průmyslu a obchodu a dopravy. Svědčí to o naprosté laxnosti odpovědných lidí. Proč mám já doplácet na to, že mě někdo podvedl. Asi podáme s pár dalšími žalobu k Evropskému soudu a bude to," říká Michal Nováček, vlastník jedné takové škodovky. 

   

  O tom, že Češi asi nedostanou nic, informoval ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek po dnešní návštěvě závodu Škoda Auto v Mladé Boleslavi, kde se sešel i s vedením podniku.

   

  „Nemyslím, že by to bylo stejné jako ve Spojených státech, tam je úplně jiný právní systém,“ řekl ve středu ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

  Místo toho, aby se ministr obrátil na své kolegy ve vládě a rázně apeloval na to, aby majitelé aut odškodné za podvodné praktiky dostali, prostě se jen spokojil s konstatováním které slyšel. 

   

  Mnozí se ptají, proč Američané dostanou 1000 dolarů, tedy asi 25 tisíc korun jako odškodné a Češi, kteří jsou v Evropě, kde VW sídlí nikoli? Asi proto, že ať jsou v USA jakýkoli podivíni co se zákonů týče, pokud by jen jedne člověk podal žalobu, americký soud a možná ani vláda nenchají na automobilce niť suchou!

   

  Volkswagen software ovlivňující emise instaloval do přibližně 11 milionů aut s naftovým pohonem, včetně 1,2 milionu vozů české divize Škoda Auto, která je součástí koncernu Volkswagen. V Česku se kauza diselgate týká asi 150 tisíc aut.

   

  Ve výsledku to bude znamenat, že vlastníci vadných softwarů budou muset na svolávací akci povinně, systém bude upraven zdarma, ale náklady a vynaložený čas už lidem nikdo nezaplatí. A jakým právem, ptají se mnozí. "Je to opět o tom, že žijeme v ČR, v zemi, která je Kocourkovem od začátku až do konce. Je smutné, že se za nás naši volení zástupci státu neumí postavit," říká další majitel vadného vozidla, které bude muset do servisu. 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...