Čtvrtek 22. února 2018
svátek má Petr, zítra Svatopluk
  Zeman dělá ochrance velké starosti!

  Prezident dost riskuje! Vyrazí 17. listopadu na Albertov!

  09.11.2015 03:00 / politika google+ twitter facebook

  Miloš Zeman lupa
  Miloš Zeman se chystá na Albertov 17. listopadu | archiv M. Zemana

  Prezident Miloš Zeman si hodně zahrává! Zatímco má moře příznivců, má i poměrně dost odpůrců, a po letošním 28. říjnu, kdy ocenil několik velmi kontroverzních osobností, má možná více těch, co ho takzvaně nemusí. Přesto se 17. listopadu vydá na Albertov uctít památku událostí z let 1939 a 1989.

   

  Může tak hlava státu čekat urážky, narážky, syrová vejce, rajčata nebo snad ještě něco horšího?

   

  Zeman se na Albertov chystá v době, kdy tam bude demonstrace Bloku proti islámu. Jeho mluvčí Jiří Ovčáček v diskuzním pořadu na televizi Prima nevyloučil, že hlava státu promluví k lidem, kteří se tam shromáždí.

   

  „Měl by opravdu prezident jako nejvyšší představitel státu, chráněná osoba být na místě, kde se demonstruje proti radikalismu, zrovna v době, kdy v Evropě je řada neprověřených lidí? Je to docela riziko,“ myslí si jeden z členů bezpečnostních složek státu. Ten má za to, že do takto rizikových aktivit by se Miloš Zeman pouštět neměl.

   

  Zeman by měl podle mluvčího na akci přijet mezi 14:00 a 15:00. Blok proti Islámu pořádá demonstraci "na podporu názorů prezidenta republiky na imigraci a islám" ve 14:00.

   

  Ministerstvo vnitra ve zprávách o extremismu označuje Blok proti islámu jako konkurenci krajně pravicových hnutí, která s cílem získání volební podpory záměrně a účelově využívá informace, jež jsou často vytrženy z kontextu, zobecněny nebo špatně interpretovány.

   

   "Nepředpokládám, že by pan prezident demonstroval," odpověděl Ovčáček na dotaz, zda se první muž ČR aktivně zapojí do demonstrace  Mluvčí nechtěl mluvit ani o tom, zda prezident demonstraci podporuje. Vzhledem k tomu, že má dorazit právě v čase konání, je asi zbytečné cokoli dalšího říkat.

   

   Prezident Miloš Zeman byl na Albertově i vloni, tehdy ho však vypískaly stovky lidí. Na transparentech mu lidé vytýkali náklonnost k Rusku, vztah k alkoholu či vulgární výroky v rozhlase. Ze shromážděného davu létaly předměty, včetně vajíček, a zaznívaly výzvy k odstoupení.

   

   

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...