Pátek 27. dubna 2018
svátek má Jaroslav, zítra Vlastislav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Zeman dělá ochrance velké starosti!

  Prezident dost riskuje! Vyrazí 17. listopadu na Albertov!

  09.11.2015 03:00 / politika google+ twitter facebook

  Miloš Zeman lupa
  Miloš Zeman se chystá na Albertov 17. listopadu | archiv M. Zemana

  Prezident Miloš Zeman si hodně zahrává! Zatímco má moře příznivců, má i poměrně dost odpůrců, a po letošním 28. říjnu, kdy ocenil několik velmi kontroverzních osobností, má možná více těch, co ho takzvaně nemusí. Přesto se 17. listopadu vydá na Albertov uctít památku událostí z let 1939 a 1989.

   

  Může tak hlava státu čekat urážky, narážky, syrová vejce, rajčata nebo snad ještě něco horšího?

   

  Zeman se na Albertov chystá v době, kdy tam bude demonstrace Bloku proti islámu. Jeho mluvčí Jiří Ovčáček v diskuzním pořadu na televizi Prima nevyloučil, že hlava státu promluví k lidem, kteří se tam shromáždí.

   

  „Měl by opravdu prezident jako nejvyšší představitel státu, chráněná osoba být na místě, kde se demonstruje proti radikalismu, zrovna v době, kdy v Evropě je řada neprověřených lidí? Je to docela riziko,“ myslí si jeden z členů bezpečnostních složek státu. Ten má za to, že do takto rizikových aktivit by se Miloš Zeman pouštět neměl.

   

  Zeman by měl podle mluvčího na akci přijet mezi 14:00 a 15:00. Blok proti Islámu pořádá demonstraci "na podporu názorů prezidenta republiky na imigraci a islám" ve 14:00.

   

  Ministerstvo vnitra ve zprávách o extremismu označuje Blok proti islámu jako konkurenci krajně pravicových hnutí, která s cílem získání volební podpory záměrně a účelově využívá informace, jež jsou často vytrženy z kontextu, zobecněny nebo špatně interpretovány.

   

   "Nepředpokládám, že by pan prezident demonstroval," odpověděl Ovčáček na dotaz, zda se první muž ČR aktivně zapojí do demonstrace  Mluvčí nechtěl mluvit ani o tom, zda prezident demonstraci podporuje. Vzhledem k tomu, že má dorazit právě v čase konání, je asi zbytečné cokoli dalšího říkat.

   

   Prezident Miloš Zeman byl na Albertově i vloni, tehdy ho však vypískaly stovky lidí. Na transparentech mu lidé vytýkali náklonnost k Rusku, vztah k alkoholu či vulgární výroky v rozhlase. Ze shromážděného davu létaly předměty, včetně vajíček, a zaznívaly výzvy k odstoupení.

   

   

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...