Středa 23. května 2018
svátek má Vladimír, zítra Jana

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NOVELA O ZBRANÍCH

  Černochová: Odzbrojení společnosti? Absurdní a diletantský návrh EU!

  21.04.2016 12:00 / politika google+ twitter facebook

  První místopředsedkyně poslaneckého klubu PČR Jana Černochová (ODS) přivítala, že v Poslanecké sněmovně došlo ve čtvrtek po dlouhé době na projednávání návrhu novely evropské směrnice o kontrole nabývání a držení zbraní. Návrh byl totiž podle političky diletantsky připravený a absurdní.

  Černochová lupa
  Jana Černochová označila návrh evropské směrnice o držení zbraní za nesmysl a absurditu. | ODS

  Novela evropské směrnice o kontrole nabývání a držení zbraní by totiž podle Černochové ve svém důsledku odzbrojila společnost a měla by i výrazné negativní dopady na naši bezpečnost a obranyschopnost.  

  Boj proti nesmyslům z EU má svůj význam, řekla k bruselskému návrhu na odzbrojení společnosti Černochová.
   

   

  "Ačkoliv mě mrzí, že vládní koalice byla tak dlouhou dobu nečinná a nevyslyšela mé opakované volání po rychlém jednání, kdy jsme mohli návrhu již v listopadu nebo prosinci minulého roku vystavit takzvanou žlutou kartu, tak jak to učinily i jiné národní parlamenty, konečně se podařilo přijmout alespoň jasné usnesení, které tak diletantsky připravený a absurdní návrh Evropské komise striktně odmítá," prohlásila Černochová.

   

  Je prý ráda, že se jí podařilo přesvědčit kolegy, že boj proti takovýmto nesmyslům má svůj význam, a že tak přijali i její pozměňovací návrh usnesení, který rozšířil okruh ústavních činitelů, kteří teď budou za práva držitelů zbraní v ČR i celé EU bojovat. "Za pozitivní považuji i skutečnost, že se k nám připojili rovněž kolegové ze Senátu. Stanovisko našeho Parlamentu je tak kompletní a náš postoj k návrhu směrnice konečně jasný a čitelný všem v Evropě i Bruselu," uzavřela Černochová.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...