Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  NOVELA O ZBRANÍCH

  Černochová: Odzbrojení společnosti? Absurdní a diletantský návrh EU!

  21.04.2016 12:00 / politika google+ twitter facebook

  První místopředsedkyně poslaneckého klubu PČR Jana Černochová (ODS) přivítala, že v Poslanecké sněmovně došlo ve čtvrtek po dlouhé době na projednávání návrhu novely evropské směrnice o kontrole nabývání a držení zbraní. Návrh byl totiž podle političky diletantsky připravený a absurdní.

  Černochová lupa
  Jana Černochová označila návrh evropské směrnice o držení zbraní za nesmysl a absurditu. | ODS

  Novela evropské směrnice o kontrole nabývání a držení zbraní by totiž podle Černochové ve svém důsledku odzbrojila společnost a měla by i výrazné negativní dopady na naši bezpečnost a obranyschopnost.  

  Boj proti nesmyslům z EU má svůj význam, řekla k bruselskému návrhu na odzbrojení společnosti Černochová.
   

   

  "Ačkoliv mě mrzí, že vládní koalice byla tak dlouhou dobu nečinná a nevyslyšela mé opakované volání po rychlém jednání, kdy jsme mohli návrhu již v listopadu nebo prosinci minulého roku vystavit takzvanou žlutou kartu, tak jak to učinily i jiné národní parlamenty, konečně se podařilo přijmout alespoň jasné usnesení, které tak diletantsky připravený a absurdní návrh Evropské komise striktně odmítá," prohlásila Černochová.

   

  Je prý ráda, že se jí podařilo přesvědčit kolegy, že boj proti takovýmto nesmyslům má svůj význam, a že tak přijali i její pozměňovací návrh usnesení, který rozšířil okruh ústavních činitelů, kteří teď budou za práva držitelů zbraní v ČR i celé EU bojovat. "Za pozitivní považuji i skutečnost, že se k nám připojili rovněž kolegové ze Senátu. Stanovisko našeho Parlamentu je tak kompletní a náš postoj k návrhu směrnice konečně jasný a čitelný všem v Evropě i Bruselu," uzavřela Černochová.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...