Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ŠÍLENOST!

  Chtěl otrávit naši vládu jedem? Vydíraní a téměř žádné informace! Co se stalo? Byl Sobotka a spol. v ohrožení?

  17.04.2016 03:00 / politika google+ twitter facebook

  Ve Švédsku je vyšetřován sedmadvacetiletý německý student, který je podezřelý z vydírání české vlády blíže neurčenou toxickou látkou, kterou získal přes internet. Informovala o tom švédská média s odvoláním na prokurátora Henrika Södermana.

  Koalice lupa
  Neznámý muž chtěl otrávit naši vládu. | Facebook

  Česká policie potvrdila, že na případu spolupracuje se švédskými kolegy, bližší informace ale zatím nebude poskytovat. Muž, který je podle médií ve Švédsku od roku 2012 a studuje na vysoké škole v Uppsale, je podezřelý z obchodování s toxickými látkami, jako je ricin, na webu a také z pokusu vydírat české úřady. Podle Södermana se dopisem dožadoval peněz pod hrozbou, že bude rozesílat toxické látky. Prokurátor odmítl sdělit detaily, ale uvedl, že o ricin v tomto případě nešlo.

   

  Švédská policie podezřelého zatkla tento týden ve středu u něj doma, soud na něj uvalil dvoutýdenní vyšetřovací vazbu.
   

  List Expressen napsal, že vyšetřování švédská policie zahájila loni na podzim po kontaktu s českou policií a že k vydírání došlo už v roce 2014. Na případu podle deníku spolupracovala kromě českých a švédských policistů také německá policie a americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI). "Tyto informace máme od zahraničních kolegů. Jedná se o případ, na kterém pracuje Útvar pro odhalování organizovaného zločinu, který se švédskou stranou spolupracuje. Bližší informace ale nebudeme v tuto chvíli sdělovat," řekla na dotaz ČTK mluvčí Policejního prezidia Ivana Nguyenová.

   

  Muž podle jeho advokáta Bengta-Görana Hugosona veškerá obvinění odmítá. V listopadu a v prosinci 2014 dorazily zásilky obsahující jedovaté látky na české velvyslanectví v Bratislavě a na ministerstva vnitra a financí v Praze. Úřadům v české metropoli byly zásilky odeslány ze Slovinska, zatímco na ambasádu přišla obálka s nebezpečným obsahem ze Švédska. K té se přihlásila skupina říkající si "Mstitel". Loni v polovině prosince poslal slovinský soud do vězení na 15 měsíců Itala slovinského původu Ivana Cernice, který poslal o rok dříve otrávený dopis českému ministrovi financí Andreji Babišovi. Soudkyně Meri Mikačová ale odmítla obvinění z terorismu kvůli nedostatku důkazů o přímé vazbě mezi Cernicem a skupinou, která se pomocí vyděračské hrozby pokoušela od české vlády získat desítky milionů korun.

  ste | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...