Pondělí 16. července 2018
svátek má Luboš, zítra Martina

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  OVCE NA LETIŠTI

  Vyjádření letiště na ovce: 3-5 mladých ovcí využito pro udržování travnaté plochy!

  16.04.2016 17:30 / politika google+ twitter facebook

  První článek o ovcích na letišti si všiml i Michal Řehořek, který měl stát za tímto návrhem. Ten nám posléze napsal mail, ve kterém se ohrazuje, že by měl s ovcemi něco společnýho ministr financí Andrej Babiš. A to i přes to, že právě Řehořek je označován za člověka od Babiše... A co nám napsal?

  Ovce na letišti lupa
  Řehořek se vyjádřil k situaci s ovcemi. | Archiv

  Podle něho jde o vědecký projekt, který by neměl být spojován s Babišem. "V první řadě bychom se jménem Letiště Praha důrazně ohradili proti jakémukoliv spojení projektu s Agrofertem či Andrejem Babišem. Jedná se o dlouhodobý projektový záměr, který odbor Životního prostředí Letiště Praha připravuje ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou (Fakulta agrobiologie, katedra speciální zootechniky)," napsal v úvodu svého vyjádření. 

    

  Účelem tohoto projektu je oboustranně výhodná spolupráce.
   

  Samozřejmě, že když přišel s tímto nápadem on, bude ho zcela přirozeně obhajovat. "Účelem tohoto projektu je oboustranně výhodná spolupráce, kdy bude 3 - 5 mladých ovcí využito pro udržování travnaté plochy kolem skladu pohonných hmot v rámci odborně zastřešeného výzkumného projektu CZÚ. Z pohledu letiště má tento projekt smysl nejen pro posílení ekologické stopy (historicky v areálu pro vědecké účely využíváme i včely), ale také jako snížení bezpečnostního rizika, jelikož spásání trávy pomocí ovcí je okolo skladu pohonných hmot z bezpečnostního hlediska lepším řešením než použití motorové sekačky," znělo v jeho stanovišti.

   

  A kdy se mají první ovce objevit na trávnicích letiště? "Časově předpokládáme reálný začátek projektu od poloviny května letošního roku," řekl na závěr Řehořek. Zdá se tedy, že když budete odlétat na dovolenou toto léto, budete mít šanci vidět i ovce, které budou žrát trávu kolem skladu pohonných hmot. Uvidíme, jak se povede tenhle projekt zavést do praxe. Situaci budeme určitě pečlivě sledovat...

   

   

  ste | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...