Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Pád Donalda Trumpa

  Šokující prohra! Nejhorší den pro Donalda Trumpa

  07.04.2016 08:20 / politika google+ twitter facebook

  Republikán Ted Cruz dosáhl důležité vítězství v úterních prezidentských primárkách ve státě Wisconsin na severu USA a oslabil šance favorita Donalda Trumpa získat nominaci republikánů ještě před stranickým sjezdem. Demokrat Bernie Sanders porazil v primárkách soupeřku Hillary Clintonovou, ale navzdory tomuto vítězství má z matematického hlediska stále dalekou cestu do Bílého domu. Informovala o tom dnes tisková agentura AP.

  Donald Trump lupa
  To asi Donald Trump nečekal... | Shutterstock

  Porážka Trumpa je jedním z nejhorších momentů v jeho kampani, která odhalila, že jeho slabými místy jsou podpora voliček a serióznost jeho politických názorů. Přestože miliardář a podnikatel stále vede na poli republikánů, Cruz a celá škála protitrumpovských sil doufají, že výsledek primárek ve Wisconsinu signalizuje začátek Trumpova pádu.

   

  Republikán Cruz upozornil, že jeho vítězství nad realitním magnátem Trumpem ve Wisconsinu, je podle průzkumů dalším z řady vítězství, která dosáhne i v jiných státech.
   

  „Dnešní večer je bodem obratu," prohlásil ultrakonzervativní texaský senátor Cruz před svými jásajícími podporovateli na shromáždění. Cruz řekl, že jeho prezidentská kampaň je úspěšná, protože sjednocuje republikánskou stranu.

   

  „Dnešní večer je o jednotě, dnešní večer je o naději," prohlásil podle agentury DPA Cruz před příznivci. „Wisconsin dnes večer zapálil svíčku, která nám bude svítit na cestu vpřed. Dnes večer máme znovu naději na budoucnost," dodal Cruz.

  Max | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...