Neděle 24. června 2018
svátek má Jan, zítra Ivan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Konec houbařů v Čechách?

  Také se těšíte na houby? Ale pozor! Nový zákon může znamenat konec houbaření v Čechách!

  07.04.2016 00:00 / politika google+ twitter facebook

  Nějak se nemůžeme zbavit dojmu, že si z nás tento stát, jeho ministři a úředníci dělají snad legraci. Při takovém gejzíru pitomostí, který nám poslední dobou předvádějí, už to ale legrace tak trochu přestává být!

  Houby lupa
  Pohled, který miluje snad každý houbař | Shutterstock

  Stačí si jenom připomenout. Řidiči dostali jako „dárek“ pozměněný význam značky omezující vjezd nákladních vozidel, který najednou platí pro všechny automobily i do 3,5 tuny. Ministryně Marxová zase hodlá omezit volnost zaměstnavatelů a zaměstnanců při práci z domova. Stát bude platit zálohové výživné, omezí prodejní dobu, zmocní úředníky ke vstupu do domu za účelem kontroly čím se topí, naštěstí neprošla (zatím) platba za elektřinu podle hodnoty jističů a jistě bychom mohli připomenout i další nesmysly naší státní byrokracie. Stát se prostě rozhodl, že nás bude vychovávat, omezovat, kontrolovat a buzerovat téměř na každém kroku.

   

  V rámci novely zákona o myslivosti nám ministři chtějí zakázat vstup do lesa. A jak jinak než pod tučnou pokutou.
   

  A nyní do mozaiky všech hloupých, zbytečných a nedomyšlených zákonů a nařízení přibývá další. Naše Ministerstvo zemědělství hodlá v rámci novely zákona o myslivosti výrazným způsobem rozšířit možnosti, kdy by bylo možné zakázat občanům vstup do lesa. A to pod pokutou, pochopitelně. A pokuta může činit až 30 000 korun.

   

  Zákon o myslivosti patří vždy k nejvíce „lobovaným“ zákonům. Naší zákonodárci totiž lov milují a tak myslivcům vycházejí vstříc, jak je to jen možné. A tak jim chtějí přiznat právo zakázat vstup do honitby, dovedeme-li to do důsledků vlastně neomezeně. Podle jednoho z kritiků, bude nyní možné uzavřít honitbu na mnoho měsíců! A právě za porušení tohoto zákazu má být ta mastná pokuta. Je třeba říci, že v ČR je zhruba 7 milionů hektarů honiteb, přičemž pochopitelně se nejedná výhradně o lesy, ale třeba o pole či louky. A celá naše republika má podle dostupných údajů 78 866 km2 tj, necelých 8 milionů hektarů. Honitby tedy tvoří téměř veškerou volnou přírodu.

   

  Je vcelku logické, že myslivci mohou žádat o zákaz vstupu do honitby například v době páření, nebo když zvěř vyvádí mladé. Novela má však myslivcům rozšířit pravomoci natolik, že budou moci honitbu (a tedy prostě přírodu) uzavřít na prakticky nepřetržitou dobu. Zákaz může platit třeba jen na část honitby, určitou roční dobu nebo dokonce jen některé dny či hodiny v týdnu. Na uzávěru má být veřejnost upozorňována cedulemi na stezkách u vstupu do lesa. Problém je, že pokud do přírody vstoupíte mimo značené stezky, tak se o nějakém zákazu vůbec nemusíte dozvědět. A jak psáno shora, pokuta může být opravdu mastná. Tedy pokud vás nějaký zdivočelý myslivec, kterého svrbí prst na spoušti, rovnou nezastřelí!

   

  Opravdu půvabné je potom vyjádření ministerských úředníků, kteří připouští, že novela zákon může teoreticky vést k dlouhodobému zákazu vstupu veřejnosti do přírody!

   

  K tomuto vyjádření snad už není potřeba ani nic dodávat!! Názor si jistě udělá každý sám!

  Max | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...