Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  UPRCHLICKÁ KRIZE!

  A opět uprchlíci! Babiš chce žalovat Evropskou unii! Co ho tak naštvalo?

  08.04.2016 05:00 / politika google+ twitter facebook

  Česká vláda nebude souhlasit s žádným systémem povinných trvalých kvót, uvedl na Twitteru premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Reagoval tím na návrh Evropské  komise na úpravu azylové politiky EU. Návrhy komise odmítl také prezident Miloš Zeman, považuje je za přestrojené kvóty, napsal jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

  Koalice lupa
  Sobotka s Babišem jsou proti povinným kvótám. | Facebook

  Kriticky se vyjádřili také další čeští politici, včetně vicepremiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) nebo zástupců opoziční ODS. Právě Babiš byl ve své odpovědi nejdrsnější. "Evropská komise je fakt nepoučitelná. Pokračuje dál ve svých nesmyslných návrzích. Měli bychom se znovu vrátit k možnosti zažalovat kvóty," napsal na sociální síti ministr financí.

   

  Návrh komise novinářům představil její první místopředseda Frans Timmermans. Ve "slabší" úpravě by byl stávající dublinský systém doplněn o trvalý mechanismus, který by zemi v potížích ulehčil. Druhou variantou by bylo nahrazení stávajícího systému, kdy azylovou žádost řeší první země, ve které se uprchlík dostal na území EU. Místo toho by byli migranti rovnou přerozdělováni po všech zemích unie.

   

  Sobotka ale podporuje některé z návrhů Komise - lepší výměnu informací, účinnější prevenci druhotného pohybu uvnitř EU, propojení informačních databází a další...
   

  "Návrh Evropské komise na zavedení trvalého mechanismu pro přerozdělování uprchlíků přicházejících do EU je pro českou vládu naprosto nepřijatelný," uvedl v reakci Sobotka. "Řada členských států, včetně naší země, tyto nápady opakovaně odmítla a považuji za kontraproduktivní, že Evropská komise znovu tento mrtvý návrh na trvalé kvóty dává na stůl, navíc s jasným vědomím, že nemůže získat podporu členských států," napsal také v prohlášení.

   

  "Pan prezident kvóty tvrdě odmítá a bude tvrdě odmítat. To platí i pro kvóty přestrojené. Vůči této bruselské jezince musí zaznít hlasité NE," reagoval Ovčáček. Také Chovanec má za to, že přerozdělování migrantů na základě kvót nemůže fungovat. "Trošku mi to přijde jako takové sociální inženýrství, které prostě fungovat nemůže, tady se nepracuje s lidskou vůlí, ti lidé tady prostě být nechtějí," řekl novinářům. "Teprve se rozbíhá řešení s Tureckem a už se vymýšlí náhradní? To je buď málo sebedůvěry, nebo eurozmatek," dodal na Twitteru.

  ste | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...