Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Neplatiči alimentů

  Zdechovský: Další ze série šíleností paní ministryně Marksové - alimenty

  07.04.2016 10:00 / politika google+ twitter facebook

  Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová chce, aby stát poskytoval tzv. zálohové výživné až 2 500 korun měsíčně za neplatiče alimentů. Přičemž vyplacenou dávku by pak po hříšnících vymáhal úřad práce. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) to ale považuje za socialistickou pitomost!

  Zdechovský lupa
  Tomáš Zdechovský nenechal na Marksové nit suchou. | Archiv T. Zdechovského

  Pro ostrá slova na adresu Marksové nejde Zdechovský daleko! "Co k tomu dodat více, než že aktuální návrh paní Marksové je další ze série socialistických pitomostí ukazující na její absolutní nekompetentnost a na její schopnost skvěle rozhazovat státní peníze. S podobným návrhem přišla paní ministryně na vládě už dříve, v koalici s ním ale nepochodila. Když nemůže s návrhem dveřmi, zkusí přilézt oknem, a když nepomůže ani to, pokusí se návrh protlačit komínem," poznamenal Zdechovský.

   

  Podle Zdechovského visí ve vzduchu celá řada nezodpovězených otázek. "Bude stát platit dluhy za všechny, kteří nedodrží soudem stanovené povinnosti? Nebylo by třeba lepší zajistit lepší práci soudů ve věci vymahatelnosti alimentů? Připadá mi to celé jako výzva, lidi neplaťte alimenty, protože stát je stejně zaplatí za vás. Namísto toho, aby soudy se snažily apelovat na rodiče, že se mají domluvit, dává tu ministryně další nesmyslný nástroj do rukou hádajících se rodičů, kteří nebudou nuceni se na financích pro své děti domluvit," je přesvědčený europoslanec.  

  Někdy je opravdu lepší nedělat vůbec nic a u Marksové to platí dvojnásob, naváží se do ministryně práce a sociálních věcí europoslanec Zdechovský.
   

   

  Ministryně by měla v první řadě vysvětlit, jak chce přimět rodiče (nejen otce, ale také i matky, které utekly od otců) k tomu, aby platili, pokud to nedokáží ani soudy, myslí si Zdechovský. Zároveň nechápe, proč se Marksová nezajímá o osud mnoha otců a matek, kteří jsou nemocní nebo bezdomovci a prostě vyměřené nesmyslné výživné ve výši sedm a více tisíc platit nemohou. "Proč jim stát nepomůže a na místo toho trvá na nesmyslných soudních rozhodnutích?," ptá se Zdechovský. Prý nechápe, proč by měl stát kvůli neschopnosti soudů zajistit vymahatelnost práva platit za druhé. "Nejsou-li soudy schopné vymáhat alimenty, připadá mi zcela absurdní představa, že se neplatící rodiče najednou začnou třást před pracákem. Alimenty by se měly vymáhat normální soudní cestou. Ostatně, neplatičů výživného zase není tolik, aby je nebylo možné uhlídat," poznamenal europoslanec.

   

  Možná by se paní ministryně Marksová spíše měla začít ptát, proč je nynější situace taková, jaká je, myslí si Zdechovský. "Bližší poznání české soudnické praxe opatrovnických soudů opravdu stojí za to. Ale to by se musela začít zajímat o skutečné problémy obyčejných lidí a ne vymýšlet hlouposti od stolu, jak se bohužel stalo jejím zvykem. Někdy je asi opravdu lepší nedělat vůbec nic a u paní ministryně Marksové to platí dvojnásob," dodal lidovecký politik.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...