Sobota 21. července 2018
svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  KAUZA ALTNER!

  V ČSSD už vědí, odkud seberou 337 milionů pro Altnera: Nemají na to, musí se zadlužit! Ohrožena kampaň...

  07.04.2016 03:00 / politika google+ twitter facebook

  Předsednictvo sociální demokracie včera večer podle informací ČTK schválilo vzetí úvěru ve výši 338 milionů korun. Chce jím zaplatit 337 milionů korun bývalému advokátovi Zdeňku Altnerovi, což musí učinit do pondělí. Předsednictvo jednalo také o úsporných opatřeních.

  Zeman, Sobotka lupa
  Sobotka musel sehnat prachy na vyplacení kauzy, která vznikla za působení Zemana v ČSSD. | Archiv ČT

  Jen letos chce strana ušetřit 55 milionů korun, úspory se dotknou také volební kampaně před podzimními krajskými a senátními volbami."Samozřejmě, že probíhala diskuse nad těmi úspornými opatřeními, tak jak je vedení strany předložilo, ale nakonec ten návrh získal podporu," řekl novinářům po zasedání premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. "My letos ušetříme celkem 55 milionů korun," poznamenal. Úspory se podle něho dotknou zejména provozních výdajů a neměly by příliš poznamenat schopnost strany komunikovat s občany.

   

  Sobotka uvedl, že sociální demokracie bude šetřit i v personální oblasti. "My budeme snižovat provozní náklady, budeme také snižovat mzdové náklady, to znamená, může dojít k tomu, že se část těchto mzdových nákladů sníží, ale máme určitá pravidla, máme určitý systém, tak aby ta věc pro naše okresní a krajské organizace byla přijatelná," poznamenal.

   

  Smlouvu dojednal tehdejší místopředseda strany Ivo Svoboda a podepsal ji tehdejší předseda Zeman.
   

  Předseda ČSSD se také pozastavil nad rozhodnutím soudu, který určil, že strana musí Altnerovi, který ji zastupoval ve sporu o Lidový dům, zaplatit stovky milionů korun. "Já si myslím, že to rozhodnutí Městského soudu v Praze nezohledňuje fakt, kdo protahuje 12 let soudní řízení," uvedl Sobotka, podle něhož to byl právě Altner. Kritizoval také podpis smlouvy z doby, kdy sociální demokraty vedl nynější prezident Miloš Zeman. "Já myslím, že především neměla být nikdy podepsána takováto smlouva, jaká byla podepsána," řekl Sobotka.

   

  "My jsme projednávali ten návrh z ranního politického grémia, to je ten návrh oněch 20 bodů, které mají straně zvýšit příjmy a snížit výdaje v celém rozsahu, dohromady za 55 milionů korun," uvedl místopředseda ČSSD pro hospodaření Martin Starec s tím, že návrh byl jednomyslně přijat. Kolik chce strana ušetřit na volební kampani, neupřesnil. Nepotvrdil ani, že ČSSD bude za úvěr ručit Lidovým domem, což ČTK řekli někteří její členové.

   

  Altner vyhrál spor s ČSSD, kterou zastupoval ve sporu o sídlo strany, Lidový dům. Soudy pravomocně přiznaly, že mu sociální demokraté musí zaplatit částku přes 18,5 milionu korun, která vzrostla o dalších více než 318 milionů kvůli smluvní pokutě za 5734 dní od podání žaloby do vynesení pravomocného rozsudku. Sociální demokraté podají dovolání k Nejvyššímu soudu, to ale nemá odkladný účinek. Spor začal v roce 1997, kdy ČSSD uzavřela s Altnerem smlouvu o právní pomoci v kauze Lidový dům s tím, že za pomoc mu bude vyplacena smluvní odměna ve výši deset procent z hodnoty Lidového domu, pokud se podaří prosadit právo ČSSD. 

  ste | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...