Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Kontrola kotlů

  Skopeček: Úředníci chtějí lidi vychovávat? To je skandální!

  04.04.2016 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Ekonomického experta ODS Jana Skopečka pobouřila slova náměstkyně ministra životního prostředí Bereniky Peštové. Ta prohlásila, že prostřednictvím kontrol kotlů chtějí úředníci vychovávat lidi. To Skopečkovi neskutečně pohnulo žlučí a vyzval náměstkyni k veřejné omluvě!

  Skopeček lupa
  Jana Skopečka vytočila náměstkyně ministra životního prostředí Berenika Peštová. | ODS

  Projednávaná novela zákona o ochraně ovzduší mimo jiné stanovuje i povinnost provozovatele spalovacího zařízení umožnit kontrolu kotle pracovníkům obce. Kontrola může být provedena na základě opakovaného důvodného podezření o špatném spalování. Pokud dojde k prvnímu důvodnému podezření, například z podnětu souseda, bude majitel poučen, že při dalším přestupku může být provedena kontrola tepelného zdroje. V případě, že majitel odmítne kontrolu vpustit do svého domu, hrozí mu za tento přestupek udělení pokuty až do výše 50 tisíc korun. Pokuta ve stejné výši hrozí i v případě, že se potvrdí nezákonné jednání, tedy spalování zakázaných věcí.  

  Pro tuto vládu jsou bohužel občané hloupým stádem, které je třeba řídit a vychovávat. Odmítám takové vidění naší společnosti, prohlásil Jan Skopeček (ODS).
   

   

  Samotná novela zákona vyvolává mezi politiky vášnivé debaty. Náměstkyně ministra životního prostředí Berenika Peštová tomu ale nasadila korunu. Prohlásila, že prostřednictvím kontrol kotlů a pokut chtějí úředníci vychovávat lidi. "To je naprosto nepřijatelná ukázka arogance a zpupnosti moci! Paní náměstkyně i jakýkoliv další úředník nejsou placeni daňovými poplatníky za to, aby je vychovávali. Úředník je placen za to, aby občanům a daňovým poplatníkům poskytoval ze strany státu nezbytný servis a služby. Občan je klient, nikoliv žáček či studentík v rukou úředníků," reagoval na to Jan Skopeček (ODS).

   

  A v ohnivých slovech pokračoval! "Chce-li paní náměstkyně někoho vychovávat, ať to dělá ve své rodině nebo se dá maximálně na pedagogickou dráhu. Pro tuto vládu jsou bohužel občané hloupým stádem, které je třeba řídit a vychovávat. Odmítám takové vidění naší společnosti. Paní náměstkyně by se měla omluvit a přemýšlet o změně profese," dodal Skopeček.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...