Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  JAK TO UDĚLAL?

  ŠOKUJÍCÍ vítězství! Neuvěříte, koho z politiků milují lidi nejvíc! A koho naopak nesnášejí? To musíte vědět...

  02.04.2016 03:00 / politika google+ twitter facebook

  Z představitelů sněmovních politických stran Češi v březnu nejvíc věřili ministrovi financí a předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi a premiérovi a předsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi. Důvěra v ně ale oproti lednu klesla.

  Vláda lupa
  Je to Babiš nebo Sobotka? | Facebook

  Negativně lidé vnímají zejména předsedu TOP 09 Miroslava Kalouska a šéfa hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamuru. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky zveřejnilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Z politiků zařazených do výzkumu věří Babišovi 47 procent lidí, Sobotkovi 41 procent.

   

  Důvěra v Babiše ale od lednového průzkumu klesla o čtyři a v Sobotku o dva procentní body. Ostatním politikům věří méně něž 40 procent obyvatel Česka. Největší důvěru z nich měl v březnu ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), který si ale proti lednu rovněž pohoršil, a to o čtyři procentní body. Při srovnání kladného a záporného hodnocení převažuje vyjádření důvěry jen u vicepremiéra a ministra financí Babiše.

   

  Tazatelé se mezi 7. a 14. březnem ptali 1 079 lidí ve věku od 15 let.
   

  K úrovni jedné poloviny se blížil premiér Sobotka, ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD), předseda komunistů Vojtěch Filip, lidovecký lídr Pavel Bělobrádek nebo předseda opoziční ODS Petr Fiala. "Mezi politické osobnosti, které jsou vnímány dotazovanými občany většinově spíše negativně (nedůvěru jim vyjádřilo více než 50 procent dotázaných), patří Miroslav Kalousek a Tomio Okamura," uvedli autoři průzkumu. Okamurovi ale od ledna narostla důvěra veřejnosti o čtyři procentní body na 33 procent.

   

  Lidé mohli hodnotit 29 čelných představitelů stran zastoupených ve Sněmovně. Do výzkumu CVVM zařadilo politiky s formálně nejvyššími stranickými funkcemi, tedy všechny předsedy stran a také některé místopředsedy a šéfy poslaneckých klubů. 

  ste | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...