Čtvrtek 21. června 2018
svátek má Alois, zítra Pavla

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZEMAN vs. FIALA

  Drsná válka v politice: Petr Fiala to nandal Zemanovi! Je submisivní a jeho politika není srozumitelná! Čím ho prezident naštval?

  29.03.2016 05:00 / politika google+ twitter facebook

  U politiků jsme zvyklí na to, že na sebe hází špínu jedna radost. Nejnovějším příkladem je válka mezi prezidentem Milošem Zemanem a šéfem opoziční ODS Petrem Fialou. Důvodem proč se oba do sebe pustili je zahraniční politika. Co kdo komu řekl a vzkázal?

  Fiala Petr lupa
  Fiala se pustil do Zemana i Sobotky na sociální síti. | Facebook

  Všechno spustila návštěva prezidenta Číny, se kterým rokoval Miloš Zeman. Ten si opět kopnul do opozice a bývalé vlády České republiky, což samozřejmě nezůstalo bez odezvy. "Je to nový začátek, protože mezi Čínou a bývalou vládou České republiky byly velmi špatné vztahy. Zdůrazňuji bývalou vládou, protože ta vláda velmi podléhala tlaku Spojených států a Evropské unie. Teď jsme znovu nezávislá země a formulujeme svou zahraniční politiku, která je založena na našich vlastních zájmech. Nevměšujeme se do zájmů žádné jiné země. A to je moje vysvětlení toho nového začátku," řekl médiím Zeman.

   

  Zeman se pustil do bývalé vlády a její zahraniční politiky. Na to okamžitě reagoval na sociální síti šéf ODS Fiala.
   

  Okamžitě se ozval Fiala, který naopak útočí právě na Zemana a vládu Bohuslava Sobotky. "Levicové překrucování skutečnosti nezná mezí. Zahraniční politika pravicových vlád byla nezávislá a odpovědná, ale hlavně byla srozumitelná. Nikomu nepodléhala, v EU jsme byli schopni hájit zájmy ČR mnohem lépe než Sobotkova vláda," napsal na sociální síť Fiala. To ale nebylo všechno, šéf ODS zašel ještě dál.

   

  "Současná zahraniční politika prezidenta Zemana a premiéra Sobotky srozumitelná není. A v čem jsme podléhali USA? Kam na to pan prezident chodí? Vysvětlení je jediné: místo euroatlantické spolupráce nás chce posunout k východu, ke kterému se pravě on chová submisivně, abych použil jeho slova. To ale není žádný rozumný zahraničně politický ani bezpečnostní koncept. Rozvíjet ekonomické vztahy s Čínou je správné, kvůli tomu ale nesmíme padat na kolena a popírat hodnoty, které jsme dosud vyznávali," dodal na závěr. Kdyby místo hádek raději řešili poslanci důležitejší věci, měli bychom se možná líp.

  ste | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...