Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Masakr v Bruselu

  Čeští politici: Útoky v Bruselu nás nesmějí zastrašit!

  23.03.2016 11:00 / politika google+ twitter facebook

  Při úterních teroristických útocích na bruselském letišti a v metru zemřelo nejméně 34 lidí a více než 250 dalších utrpělo zranění. Belgie ve středu kvůli útokům zahájila třídenní státní smutek. Čeští politici vyjadřují Belgii hlubokou soustrast a jedním dechem dodávají, že nás ani takový masakr nesmí zastrašit!

  Brusel lupa
  Výbuchy v Bruselu nepřežilo nejméně 34 lidí. Čeští politici útok odsoudili. | Dailymail.com

  O tom, že se nesmí naše zem nechat bruselským teroristickým útokem zastrašit, píše ve svém vyjádření například TOP 09. "Vyjadřujeme hlubokou soustrast rodinám obětí útoků v Bruselu. Atentáty jsou dalšími z řady útoků na naši civilizaci, na euroatlantické hodnoty, tedy i na nás. V odporu proti terorismu proto nesmíme polevit, a tento odporný čin musí být potrestán. Strach je přirozená lidská emoce. Je tedy logické mít z dalších útoků obavy. Strachem se ale nesmíme nechat ovlivnit, protože v tom okamžiku teroristé vyhráli," varuje ve svém projevu vedení TOP 09.

   

  Na lidi zasažené terorem v Bruselu myslí i předseda ODS Petr Fiala. "Nenechme se ale zastrašit. To radikálové chtějí. Jediným řešením je pokračování v boji proti lidem, kteří nenávidí náš svět," konstatoval Fiala.

    

  Děsivý teroristický útok v Bruselu podle českých politiků nesmí lidi zastrašit. Teroristé by totiž v tu chvíli vyhráli.
   

  Útoky odsoudil také šéf lidovců Pavel Bělobrádek. "Teroristické útoky v Bruselu jsou další v řadě brutálních barbarských činů, jimiž se fanatici snaží rozvrátit civilizaci. Tyto nelidské zločiny si zaslouží o to větší odsouzení, že pachatelé při nich opakovaně zneužívají pohostinství a ochrany, které Evropa poskytuje příchozím. Věřím, že tento hanebný a zbabělý útok ještě více semkne civilizované národy v boji proti terorismu a že jeho pachatelé a organizátoři budou dopadeni a potrestáni," napsal Bělobrádek z USA, kde je momentálně na pracovní návštěvě. Zároveň vyzval představitele evropských muslimů, aby se jasně distancovali a odsoudili další projev islámského terorismu a začali účinně bojovat proti všem, i verbálním projevům náboženské nenávisti.

   

  Europoslanec Stanislav Polčák (STAN) označil teroristický útok v Bruselu za ohavný. "Brusel je nyní jedno z nejnebezpečnějších míst v Evropě, pod svícnem je největší tma. Belgická vláda by po sérii útoků skutečně měla zajistit bezpečí, protože tuto otázku zjevně dlouhodobě podceňovala. Pozůstalým vyjadřuji upřímnou soustrast, jsme s vámi," uvedl Polčák.

   

  Podle šéfa ANO Andreje Babiše zaútočili teroristé v zemi, která se k přistěhovalcům chová nejpřátelštěji. Opět se podle něj ukázalo, jak zranitelná Evropa je a jak je nemožné bránit se teroristům, kteří se tváří, že Evropu přijali jako svůj nový domov. „Jsem v šoku, je to tragédie. Teroristi útočí v srdci EU, které se k přistěhovalcům chová nejpřátelštěji. Pozůstalým upřímnou soustrast," napsal na Twitteru. A jeho vyjádření doplnila také stranická kolegyně, poslankyně Kristýna Zelienková. "Je to útok na naše svobody a bezpečnost a cílem je vyvolat v Evropě chaos,“ uvedla poslankyně. Dodala, že všichni poslanci hnutí se shodují, že Evropa musí v těchto okamžicích demonstrovat sílu a ukázat, že se v žádném případě nenechá zastrašit.

   

  Zbabělé bombové útoky odsoudila i Strana svobodných občanů. "Útok sebevražedných atentátníků je jen další odpověď na to, proč odmítáme dohodu EU s Tureckem a přerozdělování migrantů z Blízkého východu do České republiky. Bezpečnost našich občanů je pro nás důležitá," nechal se slyšet předseda Svobodných Petr Mach.

   

  Soustrast rodinám obětí teroristického činu v Bruselu vyjádřil také předseda KSČM Vojtěch Filip. "Věřím, že nejen policie v Belgii, ale i ostatní policejní složky v Evropě budou spolupracovat tak, aby se tyto hrůzné činy nemohly množit či jen opakovat. Dále jsem přesvědčen, že po těchto útocích už pochopí odpovědné orgány EU i jednotlivých členských států, že nejde o nic jiného, než další vyvolání chaosu a atmosféry strachu na našem kontinentu a že je nutné razantní opatření jak v místech válečných konfliktů, zejména na Středním východě a severní Africe, tak stabilizace tamní situace za pomoci RB OSN a změna azylové politiky, nikoli kapitulační jednání EU vůči Turecku," sdělil Filip.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...