Úterý 19. června 2018
svátek má Leoš, zítra Květa

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Masakr v Bruselu

  Čeští politici: Útoky v Bruselu nás nesmějí zastrašit!

  23.03.2016 11:00 / politika google+ twitter facebook

  Při úterních teroristických útocích na bruselském letišti a v metru zemřelo nejméně 34 lidí a více než 250 dalších utrpělo zranění. Belgie ve středu kvůli útokům zahájila třídenní státní smutek. Čeští politici vyjadřují Belgii hlubokou soustrast a jedním dechem dodávají, že nás ani takový masakr nesmí zastrašit!

  Brusel lupa
  Výbuchy v Bruselu nepřežilo nejméně 34 lidí. Čeští politici útok odsoudili. | Dailymail.com

  O tom, že se nesmí naše zem nechat bruselským teroristickým útokem zastrašit, píše ve svém vyjádření například TOP 09. "Vyjadřujeme hlubokou soustrast rodinám obětí útoků v Bruselu. Atentáty jsou dalšími z řady útoků na naši civilizaci, na euroatlantické hodnoty, tedy i na nás. V odporu proti terorismu proto nesmíme polevit, a tento odporný čin musí být potrestán. Strach je přirozená lidská emoce. Je tedy logické mít z dalších útoků obavy. Strachem se ale nesmíme nechat ovlivnit, protože v tom okamžiku teroristé vyhráli," varuje ve svém projevu vedení TOP 09.

   

  Na lidi zasažené terorem v Bruselu myslí i předseda ODS Petr Fiala. "Nenechme se ale zastrašit. To radikálové chtějí. Jediným řešením je pokračování v boji proti lidem, kteří nenávidí náš svět," konstatoval Fiala.

    

  Děsivý teroristický útok v Bruselu podle českých politiků nesmí lidi zastrašit. Teroristé by totiž v tu chvíli vyhráli.
   

  Útoky odsoudil také šéf lidovců Pavel Bělobrádek. "Teroristické útoky v Bruselu jsou další v řadě brutálních barbarských činů, jimiž se fanatici snaží rozvrátit civilizaci. Tyto nelidské zločiny si zaslouží o to větší odsouzení, že pachatelé při nich opakovaně zneužívají pohostinství a ochrany, které Evropa poskytuje příchozím. Věřím, že tento hanebný a zbabělý útok ještě více semkne civilizované národy v boji proti terorismu a že jeho pachatelé a organizátoři budou dopadeni a potrestáni," napsal Bělobrádek z USA, kde je momentálně na pracovní návštěvě. Zároveň vyzval představitele evropských muslimů, aby se jasně distancovali a odsoudili další projev islámského terorismu a začali účinně bojovat proti všem, i verbálním projevům náboženské nenávisti.

   

  Europoslanec Stanislav Polčák (STAN) označil teroristický útok v Bruselu za ohavný. "Brusel je nyní jedno z nejnebezpečnějších míst v Evropě, pod svícnem je největší tma. Belgická vláda by po sérii útoků skutečně měla zajistit bezpečí, protože tuto otázku zjevně dlouhodobě podceňovala. Pozůstalým vyjadřuji upřímnou soustrast, jsme s vámi," uvedl Polčák.

   

  Podle šéfa ANO Andreje Babiše zaútočili teroristé v zemi, která se k přistěhovalcům chová nejpřátelštěji. Opět se podle něj ukázalo, jak zranitelná Evropa je a jak je nemožné bránit se teroristům, kteří se tváří, že Evropu přijali jako svůj nový domov. „Jsem v šoku, je to tragédie. Teroristi útočí v srdci EU, které se k přistěhovalcům chová nejpřátelštěji. Pozůstalým upřímnou soustrast," napsal na Twitteru. A jeho vyjádření doplnila také stranická kolegyně, poslankyně Kristýna Zelienková. "Je to útok na naše svobody a bezpečnost a cílem je vyvolat v Evropě chaos,“ uvedla poslankyně. Dodala, že všichni poslanci hnutí se shodují, že Evropa musí v těchto okamžicích demonstrovat sílu a ukázat, že se v žádném případě nenechá zastrašit.

   

  Zbabělé bombové útoky odsoudila i Strana svobodných občanů. "Útok sebevražedných atentátníků je jen další odpověď na to, proč odmítáme dohodu EU s Tureckem a přerozdělování migrantů z Blízkého východu do České republiky. Bezpečnost našich občanů je pro nás důležitá," nechal se slyšet předseda Svobodných Petr Mach.

   

  Soustrast rodinám obětí teroristického činu v Bruselu vyjádřil také předseda KSČM Vojtěch Filip. "Věřím, že nejen policie v Belgii, ale i ostatní policejní složky v Evropě budou spolupracovat tak, aby se tyto hrůzné činy nemohly množit či jen opakovat. Dále jsem přesvědčen, že po těchto útocích už pochopí odpovědné orgány EU i jednotlivých členských států, že nejde o nic jiného, než další vyvolání chaosu a atmosféry strachu na našem kontinentu a že je nutné razantní opatření jak v místech válečných konfliktů, zejména na Středním východě a severní Africe, tak stabilizace tamní situace za pomoci RB OSN a změna azylové politiky, nikoli kapitulační jednání EU vůči Turecku," sdělil Filip.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...