Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Volby v USA!

  Vyhraje Trump? Prezidentské volby v USA dosáhly u republikánů zlomového bodu!

  15.03.2016 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Dnešní souboj o stranické prezidentské nominace ve Spojených státech dospěl v případě republikánů ke zlomovému bodu. Pokud v něm uspěje dosavadní favorit Donald Trump, učiní zásadní krok k získání nominace, když selže, bude to pro jeho kampaň tvrdou ranou.

  Donald Trump lupa
  Donald Trump musí vyhrát a nominaci má jistou. | Facebook

  Hlasovat se bude v Ohiu, na Floridě, v Missouri, Illinois a v Severní Karolíně, kde k urnám půjdou republikánští i demokratičtí voliči. Republikány navíc čekají primárky na Severních Marianách. Výsledky se předpokládají ve středu SEČ časně ráno.

    

  V táboře demokratů se velká překvapení nečekají.
   

  Pozornost republikánských kandidátů se soustředí na Floridu a Ohio, kde je ve hře 99 a 66 delegátů, kteří se dělí podle pravidla vítěz bere vše. Analytici se shodují v tom, že Trump si případným vítězstvím v obou státech prakticky zajistí volnou cestu k nominaci. Na Floridě, která je domovským státem Marca Rubia, Trump podle sondáží drtivě vyhraje. V Ohiu se ale očekává těsný výsledek, průzkumy však mírně favorizují tamního guvernéra Johna Kasicha, který je v republikánském klání zatím poslední.

   

  V demokratickém táboře je favoritkou Hillary Clintonová, která dnes bude čelit silné konkurenci rivala Bernieho Sanderse ve státech Illinois, Missouri a Ohio. Na Floridě a v Severní Karolíně, tedy ve státech se silně zastoupenou černošskou populací, nejspíš někdejší první dáma jasně zvítězí.

  ste | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...