Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Čapí hnízdo

  Kupka: Premiér Sobotka se musí ke kauze Čapí hnízdo jasně vyslovit!

  15.03.2016 10:00 / politika google+ twitter facebook

  Kauza kolem Babišova Čapího hnízda neutichá a naopak víří větší a větší emoce. Podle místopředsedy ODS Martina Kupky je skandální, že premiér Bohuslav Sobotka dosud ke kauze nezaujal jasné stanovisko. Jeho politiku dokonce neváhal označit za "pštrosí".

  Kupka lupa
  Kupka označil Sobotkovu politiku za pštrosí. V kauze Čapí hnízdo prý strká hlavu do písku. | ODS

  Kupka si myslí, že premiér nemůže provozovat pštrosí politiku a tvrdit, že počká na výsledky vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. "Jak zamlžovací přístup Andreje Babiše, tak nové a nové informace, které prakticky každý den vycházejí na světlo, už nepoškozují jen ministra financí, ale celou vládu a dokonce i celou Českou republiku," je přesvědčený místopředseda ODS.  

  Zamlžovací přístup Andreje Babiše v souvislosti s Čapím hnízdem už podle místopředsedy ODS Martina Kupky nepoškozují jen jeho samotného, ale i celou vládu a celou republiku.
   

   

  Podle Kupky je doslova skandální, že premiér Sobotka dosud v kauze Čapí hnízdo nezaujal jasné stanovisko. "Minulý týden za něj opatrnou kritiku přednesli předsedové Poslanecké sněmovny i Senátu, o víkendu dokonce jednotliví poslanci, ale premiér mlčí. Existují-li ovšem tak vážná podezření ze zneužití pracovníků ministerstva financí, jaká zveřejnil časopis Reportér, neměl by premiér jen zvažovat, zda jeho strana podpoří nebo nepodpoří program mimořádné schůze sněmovny svolané na popud ODS, ale měl by okamžitě jednat," řekl Kupka.

   

  Mimořádná schůze Sněmovny se kvůli Čapímu hnízdu sejde příští týden ve středu. Schůzi iniciovaly strany TOP 09 a ODS. V případu, v němž figuruje ministr financí Andrej Babiš (ANO), existuje podezření na neoprávněné čerpání evropských dotací. Babiš se proti tomu ohrazuje a tvrdí, že jde o politickou kampaň proti němu. Mimo jiné vrdí, že farmu v inkriminované době nevlastnil. 

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...