Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Tají něco Sobotka?

  Drsný útok Fialy z ODS na Sobotku: Premiér kryje ty, kteří odpustili milionovou pokutu pro Čapí hnízdo!

  11.03.2016 14:00 / politika google+ twitter facebook

  Kauza Čapího hnízda ministra financí Andreje Babiše pokračuje dál. Kromě toho už odklepnutí dotací pro obrovský projekt vyšetřuje i Evropský úřad proti podvodům. Jde jim hlavně o zjištění, jak Agrofert získal 50 milionů na výstavbu. Případem se zabývá od letošního ledna také česká policie. A teď do celé kauzy zasáhl i Petr Fiala z ODS!

  Fiala Petr lupa
  Fiala to řekl přímo. Sobotka něco kryje. | Facebook

  Předseda opoziční ODS se ale tentokrát pustil do premiéra Bohuslava Sobotky. Podle něj je za vším něco víc. "Premiér Sobotka by se měl konečně postavit čelem ke kauze Čapí hnízdo, která se týká jeho vicepremiéra Andreje Babiše. Od Andreje Babiše - vzhledem k jeho navzájem si protiřečícím výrokům v této kauze - vysvětlení už ani nečekám. Premiér má povinnost jednat. Ve standardních poměrech je totiž těžko představitelné, aby premiér mlčel k takto závažné kauze. Musí se postavit k situaci, kdy existuje podezření, že si současný vicepremiér postavil své víkendové sídlo z dotací, které měly sloužit malým podnikatelům," napsal na sociální síť Fiala. 

    

  Farma Čapí hnízdo si nechala od evropského dotačního úřadu poslat milionový příspěvek dříve, než zaplatila faktury za výstavbu centra. Čerpání dotací však má probíhat opačně - projekty se proplácejí zpětně.
   

  Jak se zdá, Čapí hnízdo a opravdu podivné přidelení dotací pořád nedá spát některým lidem v politice. Na celé kauze ale něco bude, protože se o to zajíma i policie a Evropský úřad proti podvodům. Fiala má ale na celou věc jasný názor a řekl ho zcela otevřeně. Sobotka prý kryje vyšší zájmy někoho jiného. Jak nakonec celá kauza dopadne, si budeme muset nějaký čas počkat. 

   

  "Vysvětlením premiérova mlčení snad může být jen to, že se celá kauza Čapího hnízda dotýká i současného náměstka ministra průmyslu a hospodářství, člena ČSSD Tomáše Novotného, který v roce 2011 rozhodl o odpuštění milionové pokuty pro tehdejší majitele Čapího hnízda. Pan premiér se kauzou Čapího hnízda, kde je podezření na dotační podvod a kde ministr financí veřejně říká nepravdy, nemůže promlčet. Jinak se ukazují všechny jeho proklamace o boji proti klientelismu a korupci jako prázdné fráze," dodal ještě předseda ODS.  

  ste | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...