Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Šikana

  Golasowská: Bojíme se dětí!

  09.03.2016 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Poslankyně za KDU-ČSL Pavla Golasowská je přesvědčena, že dětem schází řád a láska rodičů. Z malých spratků podle ní vyrostou spratci velcí a končí to tím, že se dospělý musí bát dítěte. Děsivou skutečnost podle ní může změnit jen rodič.

  Golasowská lupa
  Jak to oslynkyně myslela? | KDU-ČSL

  Dítě je dnes modlou, které může vše, myslí si Golasowská. Důkazem je příběh šikany v Praze na střední škole v Třeběšíně. Legrácky puberťáků bohužel skončily smrtí učitelky. Až tam to muselo dojít?, ptá se poslankyně.

   

  Poukazuje na názor české přední známé psycholožky Jiřiny Prekopové, podle které potřebují děti lásku a řád. V knize Malý tyran odbornice popisuje, kterak se z dětí, jimž rodiče žádné hranice a řád nedávají, stávají už v raném dětství malí tyrani. "Vše je jim dovoleno, v rodině jsou modlou, a tak nám z malých spratků vyrostou spratci velcí, s nimiž si nevíme rady, jako například na výše zmíněné škole v Třeběšíně," podotkla Golasowská.  

  Z dětí bez lásky a bez hranic se stávají predátoři bez hanby, domnívá se lidovecká poslankyně Pavla Golasowská.
   

   

  Poslankyně je přesvědčena, že dětem schází řád a láska rodičů. "Kam jsme to došli, že student si nejen dovolí nerespektovat autoritu učitele, ale dokonce mu vulgárně nadává, fyzicky jej napadá a nikdo nic neví. Opravdu nikdo nic nevěděl? Co ostatní žáci ve třídě, co ostatní učitelé, co ředitel, co rodiče? Média uváděla, že někteří studenti to šli řešit k řediteli, nicméně ten to zametl pod koberec. Proč mluvíme o tom, že na školách jsou psychologové, preventisté, jsou tam schránky důvěry? Fungují tato opatření nebo jsou tam všichni jen pro pocit, že je máme, ale v praxi jsou nám k ničemu. Kam naše takzvaně vyspělá společnost došla, že se dospělý musí bát dítěte, kam jsme došli, že učitelské povolání má tak nízkou prestiž, že jen málo absolventů pedagogických škol opravdu učí?," zamýšlí se nad problematikou Golasowská.

   

  Rodiče by podle lidovecké poslankyně měli dětem věnovat více zájmu i času. A měli by také nastavit jasná pravidla. "Mám tě ráda, rád, takového, jaký jsi, protože jsi moje dítě, ale tvé požadavky mají své meze. Tohle můžeš a to nesmíš. Jasně nastavená pravidla, která jsou dodržována s důsledností přesto, že dítě bude odporovat, bude to zkoušet, zda nás nezlomí. Je to proto, že dítě potřebuje znát hranice, kam až může," konstatovala politička.

   

  Z dětí bez lásky a bez těchto hranic se stávají predátoři bez hanby, které si uzurpují právo chovat se tak, jak studenti v Třeběšíně, varuje Golasowská. "To je jen příklad, nemám iluze, že v naší republice nejsou další Třeběšíny. Je mnoho učitelů, kteří polykají hromady antidepresiv, počítají roky do důchodu a do práce chodí se staženým žaludkem. A jak to změnit? Je to úloha každého rodiče, aby naučil své děti ctít autority, aby svým dětem stanovil hranice a měl je rád," dodala poslankyně.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...