Pátek 27. dubna 2018
svátek má Jaroslav, zítra Vlastislav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Dohoda s Tureckem

  Černoch: Dostaneme se do permanentního vydírání od Turecka!

  08.03.2016 10:00 / politika google+ twitter facebook

  Turecko podle poslance Marka Černocha (Úsvit - NK) vystupňovalo imigrační krizi, spolupracuje s Islámským státem a teď nás i vydírá. Dohoda ze summitu EU je dle jeho slov nepřijatelná. Je totiž postavena na přerozdělování imigrantů a vydírání Turecka.

  Marek černoch lupa
  Poslanec Marek Černoch zkritizoval dohodu s Tureckem. | Archiv M. Černocha

  Černoch je přesvědčen, že se imigranti v podstatě rozdělili na dvě skupiny. Za první skupinu imigrantů budeme platit výpalné za jejich vracení do Turecka. Druhá skupina, která bude označena jako uprchlíci, bude přerozdělena do ostatních států EU.  

  Poslanec Marek Černoch přirovnal dohodu s Tureckem k vyjednávání s teroristy. Podle něj by se ale výkupné nemělo platit ani teroristům, ani Turecku.
   

   

  „Prezident Erdogan není v Bruselu, aby si nechal otevřená zadní vrátka pro nedodržování dohody. Ty tři miliardy eur budou jen první splátka. Za měsíc si můžou říct o další dvě, do toho chce Turecko i liberalizovat vízovou politiku. Dostaneme se do permanentního vydírání od Turecka, což Merkelová a spol. neustojí a podvolí se,“ řekl předseda klubu Marek Černoch. Imigranti, kteří zůstanou v Řecku, by se měli přerozdělovat podle kvót. „Šokovalo mě, že Sobotka s klidem řekl, že je z Řecka přijmeme. Těch lidí tam mohou být statisíce. Nikdo neodpovídá na to, co se s těmito imigranty bude dít,“ doplnil Marek Černoch.

   

  Už před časem Černoch upozornil, že je to jako vyjednávání s teroristy. Jen místo rukojmí Turecko obchoduje nelegální imigranty. "Strategie je jasná, ani teroristům, ani Turecku se výkupné neplatí,“ prohlásil Černoch po jednání Výboru pro Evropské záležitosti, který projednával české stanovisko před pondělním jednáním v EU.

   

  „Turecko vystupňovalo imigrační krizi, spolupracuje s Islámským státem a teď nás i vydírá. Místo, abychom si tvrdě dupli, Sobotka sklání hřbet. Chce liberalizovat vízovou politiku s Tureckem a zaplatí i náš podíl na třímiliardovém výkupném, který chce Turecko po Evropě za to, že bude brzdit migrační vlnu. Český podíl má přitom tvořit půl miliardy korun,“ vyčetl premiérovi Marek Černoch. Turecko podle něj znemožňuje zasáhnout lodím NATO proti pašerákům imigrantů. "Na tureckých tržištích se ve velkém prodávají gumové čluny a plovací vesty. Turecko nehledá řešení, jen nás vydírá. Dokud nebudou platit dohody, placení jakýkoli peněz není možné," nechal se slyšet Černoch.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...