Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Ví o tom ministr?

  Definitivní KONEC Babiše: Tajný scenář, který ho má odstavit z role premiéra!

  01.03.2016 06:00 / politika google+ twitter facebook

  V koalici to vře už nějakou dobu. Kolegové Andreje Babiše chtějí prosadit zákon o tom, že by lidé, kteří mají podíl ve velké firmě, nemohli sedět ve vládě. A právě tady může velmi rychle skončit Babišova pouť za křeslem premiéra! Dokonce i v zahraničí už o tom mluví zcela otevřeně.

  Vláda lupa
  Je tohle konec vládní koalice a plánů Babiše na křeslo premiéra? | facebook

  Za vše může plán TOP 09, který se chystají podpořit i dvě ze tří stran vládní koalice. Erik Bates, známý komentátor a novinář z Ameriky, to vidí jako vážný problém. Podle něj tato situace může ve velké míře zamíchat kartami v naší politice a taky může znamenat konec snů Babiše o křesle premiéra. Proč?

   

  Tento zákon by doslova znemožňoval vykonávat vládní funkci každému, kdo vlastní 40 a více procent nějaké firmy. Nikdo si navíc nemyslí, že by se Babiš vzdal vládní moci v Agrofertu!
   

  Situace ve volbách je taková, že vede Hnutí ANO. Podle Batesa si ale nelze představit, že by šlo do voleb v roce 2017 právě ANO bez Babiše. Jenomže to se může podle něj lehce stát. "Představte si, že by ANO muselo jít do parlamentních voleb v roce 2017 bez Andreje Babiše jako kandidáta na premiéra. Jaký by to mělo vliv na volební výsledek strany?," ptá se ve svém zpravodaji Final Word Bates.

   

  Babiš se podle něj místa v Agrofertu nevzdá, a proto může zákon, který chce ČSSD a KDU-ČSL společně s TOP 09 prosadit, znamenat i konec miliardáře v politice. Tento zákon by doslova znemožňoval vykonávat vládní funkci každému, kdo vlastní 40 a více procent nějaké firmy. „Když předseda TOP 09 Miroslav Kalousek začal v listopadu vyzývat ke spolupráci demokratických stran v boji proti Babišovi a dalším oligarchům, nikdo ho nebral moc vážně. Někteří političtí komentátoři dokonce mluvili o Kalouskově posunu doleva," vzpoměl si komentátor.

   

  „O tři měsíce později Kalousek sahá po prvním velkém vítězství. Schválení zásadního anti-babišovského zákona by bylo významným precedentem, který by vydláždil cestu pro ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 a další demokratické strany, aby se spojily proti ANO a vytvořily příští vládu. Pracovně jí říkejme druhá Sobotkova vláda," dodává Bates s tím, že právě Sobotka rozhodně není jako premiér na odpis!

  ste | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...