Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Češi chtějí pryč!

  ŠOKUJÍCÍ slova Sobotky: Odchod z EU by mohl být realitou i u nás!

  24.02.2016 05:00 / politika google+ twitter facebook

  Chceme tam vůbec být? To je otázka, kterou si pokládá nejeden Čech. A teď, když se ve Velké Británii chystá referendum o setrvání v Evropské unii, je toto téma ještě žhavější. Premiér Bohuslav Sobotka dokonce připouští fakt, že když Británie odejde, může to spustit lavinu i v České republice.

  Bohuslav Sobotka lupa
  Sobotka promluvil o vystoupení Británie z Evropské unie. Čeká to i Česko? | archiv

  Nedávný průzkum dokonce ukázal, že právě Češi vnímají členství v Evropské unii jako minus. Na serveru E15.cz, se k tomuto tématu zatím vyjádřilo 2 200 čtenářů a z nich až 76 procent souhlasí s odchodem z unie. Navíc se teď řeší právě odchod Británie, kde se chystá referendum o vystoupení z Evropské unie, což by podle Sobotky znamenalo nemalé potíže.

   

  Důsledky (vystoupení Británie) mohou být skutečně obrovské.
   

  Případný odchod Velké Británie by podle něj mohl pomoct k šíření ruského vlivu v Evropě a mohl by podobnou debatu odstartovat i v České republice. „Debaty o vystoupení z EU se dají čekat i u nás za pár let, pokud unii opustí Británie,“ šokoval svými slovy premiér.

   

  Zdá se tedy, že skeptiků je v unii pořád víc a víc. Sobotka se navíc vyjádřil i k migrační krizi, která se neustále zhoršuje. Podle něj musí Řecko a Turecko snížit migrační tlak okamžitě, jinak se uzavřou hranice na západním Balkáně. „Budeme mít krátké období na to, abychom vyhodnotili, jak se vyvíjí migrační proud. Na druhou stranu, pokud ta čísla nebudou vypadat dobře a budou mít tendenci se zhoršovat, tak je na čase, abychom se dohodli na dalších opatřeních, která by vedla k tomu, že se migrace zreguluje a zastaví se nelegální migrace,“ řekl Sobotka.

  ste | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...