Pátek 27. dubna 2018
svátek má Jaroslav, zítra Vlastislav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Zděšený kněz!

  Šokující slova zděšeného Halíka: Nálada mezi lidmi kvůli uprchlíkům je jako začátek nacismu!

  19.02.2016 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Chystá si katolický kněz a filosof Tomáš Halík pro sebe předvolební prezidentskou kampaň, neboť se spekuluje, že o tento úřad má zájem, nebo má jen potřebu vyjádřit svůj názor? Prý je zděšen současnou situací týkající se uprchlíků a nechápe hysterii kolem této problematiky. Je prý zcela zbytečná. Obul se i do prezidenta Miloše Zemana, a to vše v rozhovoru pro Český rozhlas.

  Halík Tomáš lupa
  Tomáše Halíka za jeho názory mnozí nesnáší! | archiv T. Halíka

  Tomáš Halík patří k odpůrcům Miloše Zemana. A proto kritizuje vše, co se současného prezidenta týká. Poněkud kontroverzní duchovní, o němž se říká, že má ambice vyšší než sám Bůh se občas k něčemu vyjadřuje a někdy velmi radikálně!

   

  „Jsem hluboce otřesen stavem české společnosti. Tomu, jak se některým demagogům včetně prezidenta republiky podařilo morálně zkazit klima v naší společnosti,“ řekl Halík, podle kterého je hysterie kolem uprchlíků naprosto zbytečná, protože oni sami o azyl v Česku v podstatě ani nestojí.

   

  Podle kněze nepřesně také odlišujeme islám a islamistický terorismus, jaký dělá tzv. Islámský stát (IS). „IS nejde o zabíjení lidí. To je jen prostředek. Jde jim o vyvolání války mezi islámem a Západem. Hraje se tak o postoj 1,6 miliardy muslimů, kterým se snaží namluvit, že Západ nenávidí islám jako takový,“ podotkl duchovní.

   

  Současné nálady mezi lidmi mu prý připomínají začátky nacismu. “Lidé, kteří sympatizují s Martinem Konvičkou nebo Adamem B. Bartošem, který se ,proslavil´ svými antižidovskými výroky, v podstatě ,čekají na nového Hitlera´,“ konstatoval Tomáš Halík.  

  Kněz a filosof Tomáš Halík je zděšen současnou náladou týkající se uprchlíků a rázně odmítá i postoj hlavy státu Miloše Zemana, který prý jen zastrašuje národ!
   

   

  „Tady přece žádní nejsou. Nestojí o nás. A spíš od nás utíkají. Lidé, kteří nikdy neviděli muslima, demonstrují a křičí,“ rozpovídal se o hysterii před uprchlíky duchovní Halík.  

   

  Někteří jeho příznivci, ale i odpůrci tvrdí, že si Halík chystá půdu pro možnou volební kampaň, kdy by měl za dva roky kandidovat na post prezidenta. Nechce proto zůstat v pozadí. On sám to zatím nepotvrdil. Ale ani nevyvrátil!

   

  „Proklínají mě, přejí mi smrt,“ řekl duchovní v souvislosti se svými názory, kdy prý dostává i anonymy a sprosté e-maily.  

   

  Halík v rozhovoru v rozhlase kritizoval prezidenta Miloše Zemana za jeho výroky o řízené invazi migrantů do Evropy s tím, že hlava státu vyvolává nenávistnou atmosféru ke všem, kteří vlastně potřebují pomoc.

   

  „To, co prezident Zeman hlásá o řízené invazi migrantů do Evropy, kterou má islamizovat, je nesmysl. Je to úplně stejné, jako když nacisté tvrdili, že židé potřebují krev křesťanských panen do macesů. Má to stejnou hodnotu. Je to jen poplašná zpráva, která má v lidech vyvolat strach a nenávist,“ dodal Tomáš Halík.

   

  Naopak podle některých kritiků Halíka je zvláštní, že toto hlásá představitel katolické církve, která má z dob minulých staletí na rukách krev statisíců lidí, kteří odmítli „poslušnost“. Takzvané upálené čarodějnice, ale i lidi, kteří byli sice věřící, ale nebyli zrovna nakloněni katolické církvi, a nešlo jen o Jana Husa.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...