Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Co má tohle znamenat?

  Hrozí válka? Američané přesouvají svá vojska do Evropy a v NATO to vře!

  18.02.2016 07:00 / politika google+ twitter facebook

  Odborníci se shodují, že vztahy mezi Západem a Ruskem jsou nejhorší za posledních 30 let. Ruský premiér mluví o další studené válce a šéf NATO Jens Stoltenberg zase tvrdí, že Rusko destabilizuje společnost.

  NATO lupa
  Tohle nevidíme zrovna rádi. | Shutterstock

  Na bezpečnostní konferenci, která se konala v Mnichově, se Stoltenberg snažil obhajovat kroky Aliance k posílení obrany a hlavně přesun většího počtu vojáků a výbavy do zemí sousedících s Ruskem. Dnes je již jisté, že Severoatlantická aliance hodlá posílit vojenskou přítomnost na východě Evropy, v Pobaltí a na východní hranici států NATO.

   


  Šéf NATO zároveň zdůraznil, že zastrašovací zbrojní arzenál NATO obsahuje i jaderné zbraně, ale "nikdo by si neměl myslet, že jaderné zbraně mohou být použity jako součást konvenčního konfliktu - zásadním způsobem by to změnilo charakter jakéhokoli konfliktu". Tak to jsme si opravdu oddychli. Když to pan Stoltenberg říká, tak to asi bude pravda a nemusíme se ničeho bát.

   

  Za našimi humny jsou připravena vojska NATO i s jaderným arzenálem! To nevypadá vůbec dobře.
   

  O studené válce otevřeně mluví i ruský premiér Dmitrij Medveděv: „Sklouzli jsme do období nové studené války. Politika NATO vůči Rusku zůstává nepřátelská. Téměř denně jsme označováni za největší hrozbu vůči NATO jako celku, nebo jednotlivě vůči Evropě, Americe či jiným zemím. Mezitím skutečné hrozby, které existují v našem malém světě, a doufám, že tomu rozumíte, spočívají v něčem zcela jiném," řekl ruský premiér.

   

  Přestřelka pokračovala i včera. A co je horší, opět ohrozila příměří v Sýrii, na kterém se obě velmoci dohodly na bezpečnostní konferenci v Mnichově, a které mělo vstoupit v platnost 19. února.

   

  Poslední vzkaz administrativy prezidenta Baracka Obamy Rusku na nějaké souznění duší opravdu nevypadá. Prezident ohledně příměří vzkázal: „Zajistěte ho, nebo buďte zticha“.

   

  Tak si shrňme situaci. Na hranicích Sýrie a Turecka je údajně 300 000 vojáků, 20 000 tanků a 1 400 letadel. Za našimi humny jsou připravena vojska NATO i s jaderným arzenálem.
  Ruku na srdce. Tohle nevypadá zrovna růžově.

  jaj | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...