Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Nová imigrační vlna

  Okamura: Připravme se na uzavření státní hranice!

  15.02.2016 16:00 / politika google+ twitter facebook

  S blížícím se jarem hrozí v Evropě další milionová imigrační vlna a podle Tomio Okamury (SPD) by se Česká republika měla připravit na uzavření státní hranice. Spoléhat na vítr, jak prý radil ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, prý rozhodně stačit nebude!

  Tomio Okamura lupa
  Tomio Okamura nabádá k uzavření státní hranice. Děsí ho nová imigrační vlna. | tomio.cz

  Tomio Okamura je přesvědčený, že vláda nemá připravenou žádnou koncepci. A slova ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka ho v obavách jen usvědčila! "Ze Zaorálkova vystoupení jsem si zapamatoval jako novinku, a to ve mně vzbudilo úsměv, že když je vítr na moři mezi Tureckem a Řeckem, tak že je migrantů méně. To znamená, že v podstatě největším ochráncem Evropské unie je vítr, což je tedy velmi chabé," neskrýval překvapení Okamura.  

  Proti přílivu dalších uprchlíků v rámci nové imigrační vlny pomůže podle Tomio Okamury jen uzavření hranic. Na vítr či 200 vojáků se podle něj spolehnout nedá.
   

   

  Jediným řešením je podle Okamury a jeho hnutí Svoboda a přímá demokracie příprava na uzavření hranic České republiky. "Chybí mi z úst vlády, že je na to připravena, chybí mi koncepce. Blíží se jaro a jediné, co jsme se dozvěděli z úst ministra vnitra Milana Chovance, bylo, že by to bylo drahé. A přitom máme čas asi dva měsíce, než přijde další vlna. A v případě, že Rakousko či Německo přijmou nějaká opatření, tak se to může převalit k nám," míní Okamura.

   

  Reagoval také na slova premiéra Bohuslava Sobotky, který se před časem vyjádřil k ochraně česko-rakouských hranic. "Řekl, že se bude vláda snažit posílit ochranu česko-rakouských hranic 200 vojáky. Pan premiér nám ale zapomněl říci, že je to 200:3, protože těžko mohou pracovat 24 hodin denně, takže pracují minimálně na tři směny, to znamená je to 60 vojáků na celou česko-rakouskou hranici, což je přímo trpce úsměvné," poznamenal Okamura.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...