Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  SPD PROTI MIGRACI

  Nová vláda je jednoznačně proimigrační, varuje Okamura

  24.07.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Itálie odmítla dále respektovat proimigrační politiku Evropské unie a odmítá přijímat migranty, které do Evropy vozí neziskovky placené Evropskou unií. Hnutí SPD v této souvislosti upozorňuje, jak se premiér Babiš rychle hlásí k programu hnutí SPD. Podle Tomio Okamury jde o pouhá rétorická cvičení, která mají sloužit k pouhému udržení přízně voličů.

  Okamura lupa
  Tomio Okamura usilovně bojuje proti migrantům | Internet

  Současná vláda s ČSSD je podle SPD vládou poslouchající elity Evropské unie a proto vláda proimigrační. Předseda SPD Tomio Okamura připomíná, že současná vláda např. souhlasila prostřednictvím ministra Metnara s Marakéšskou deklarací, což je politický dokument, který v rámci tzv. Rabatského procesu stanoví a určuje zásadní strategické priority v otázce evropsko-africké spolupráce v otázce migrace. Maďarsko tento dokument naopak odmítlo. "Jediným řešením současné krize je zásadní odmítnutí politiky Evropské unie v otázce migrace a ukončení podpory migrace z prostředků Evropské unie. Hnutí SPD má tyto kroky dlouhodobě v programu a jako jediná politická síla v České republice je dokáže uskutečnit," míní Okamura. "Ve spolupráci s našimi partnerskými stranami evropské parlamentní frakce Evropa národů a svobody (ENF) pak ukončíme tuto totalitní formu evropské integrace. Nahradíme ji programem vzájemně výhodné spolupráce národních evropských států při zachování jejich suverenity," tvrdí jednoznačně. Klíčový podle něj bude z tohoto pohledu výsledek voleb do Evropského parlamentu příští rok v květnu.  

  Vládě a politikům chybí odvaha
   

  Většina členských států OSN z celého světa se předminulý týden domluvila na dosud nezávazné předběžné podobě globálního paktu o migraci. Cílem této dohody, která bude oficiálně přijata na ministerské schůzce letos v prosinci, je podpora bezpečné, řízené a legální migrace. Podle této smlouvy by organizování migrace mělo přejít z rukou státních orgánů států, které se zaváží smlouvu respektovat, na Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR). Evropská komise se chystá Kompakt podepsat jako akt tzv. Společné zahraniční a bezpečnostní politiky EU. Tím by se měl stát závazným pro členské státy EU a jeho neplnění by mohlo podléhat sankcím udělovaným Evropským soudním dvorem.

   

  Hnutí SPD v této souvislosti odmítá stanovisko ministerstva zahraničí ČR, které oznámilo, že „Česká republika o tom, zda se k němu připojí, bude teprve jednat”. "Tento dokument je potřeba jednoznačně naší vládou odmítnout a zároveň odmítnout společnou imigrační politiku Evropské unie. Politickou odvahu má v této zásadní věci pouze hnutí SPD," dodává Tomio Okamura.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...