Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  REZIGNACE

  Bartoš: Rezignace ministra Krčála je správným krokem

  18.07.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD) rezignoval. Stalo se tak pouhý den poté, co se objevilo podezření, že opsal část své bakalářské práce. Podle šéfa Pirátů Ivana Bartoše je jeho rezignace správným krokem. Kompetence a důvěryhodnost jsou pro řízení resortů klíčové, říká Bartoš.

  Bartoš lupa
  Ivan Bartoš zkritizoval personální práci Babiše a Hamáčka | Piráti

  Krčál se tak stal už druhým členem vlády premiéra Andreje Babiše (ANO), který skončil kvůli plagiátorství. Minulý týden rezignovala na post šéfky resortu spravedlnosti Taťána Malá (ANO), která podle expertů opisovala dokonce ve dvou diplomových pracích.  

  Personální práce ze strany Babiše i Hamáčka není dobrá. Oba dva tahají kandidáty náhodně z klobouku, říká Ivan Bartoš.
   

   

  „Kompetence a důvěryhodnost jsou pro obsazení ministerského křesla klíčové. Odstoupení ministra Krčála dokazuje personální vyprázdněnost současné vlády i neschopnost předsedy vlády, ale i vedení sociální demokracie, dosadit do čela důležitých resortů kompetentní osoby,” reagoval na odstoupení ministra práce a sociálních věcí předseda Pirátů Ivan Bartoš. Piráti také upozorňují na celou řadu agend, které by měl resort řešit spíše než personální krize ve vedení.

   

  „Plagiátorství je velký politický problém politiků, kteří své tituly získávali spíše pro formu a je na místě, že ministr Krčál svou funkci složil. Sociálnědemokratický ministr vnitra Chovanec z předchozí vlády tolik sebereflexe neprojevil,” podotkl Bartoš. Už od voleb tu podle něj probíhá řada jednání o obsazení ministerstev, za osm měsíců ale nebyly strany schopné dodat kvalitní a kompetentní osobnosti. „I sociální demokraté měli dostatek času. Ukazuje to špatnou personální práci ze strany Andreje Babiše i předsedy sociálních demokratů Jana Hamáčka. Oba dva tahají kandidáty náhodně z klobouku. Celková bilance není dobrá - dva posty pro Hamáčka, chvíli před žádostí o důvěru vlády rezignace Taťány Malé a týden po získání důvěry další personální změna,” komentoval situaci Bartoš s tím, že Ministerstvo práce a sociálních věcí je pro občany v ČR stěžejní a řeší se tu zcela zásadní témata, jako je dostupné bydlení, příspěvky pro rodiny a matky s dětmi, či kvalita sociálních služeb. „Je nezbytné, aby takto široký resort řídil někdo, kdo jej dokáže kompetenčně pokrýt,” upozornil Bartoš.

   

  Aktuální politickou situaci okomentovala také místopředsedkyně Pirátů a Výboru pro sociální politiku Olga Richterová. „Máme obavy o eNeschopenku, transformaci ústavů v Pardubickém kraji i jinde a o podporu sociálně aktivizačních služeb. Jana Maláčová, která má Krčála nahradit, za sebou nemá žádné výrazné úspěchy. Je tak otázkou, jak se osvědčí v řízení tak velkého a složitého úřadu. MPSV přitom bude muset mít velmi silnou pozici, aby chystaný zákon o sociálním bydlení provázalo s poskytováním sociálně aktivizačních služeb a komunitní prací,” poznamenala Richterová.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...