Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Zase blábol!

  Dienstbier je ministrem hovadin a nesmyslů! Vymýšlí další!

  13.02.2016 07:00 / politika google+ twitter facebook

  Jiří Dienstbier je zdá se, ministr pro zbytečné záležitosti a jak si myslí i mnozí jeho kolegové, ale i řada podnikatelů a voličů, spíš ministrem hovadin a nesmyslů. Nyní přišel s dalším. Nevadí mu, že řada lidí nemá třeba co jíst, nemá na léky, ale vadí mu, že ve vedení podniků je málo žen. A chce to změnit.

  dienstbier lupa
  Ministr Dienstbier čelí nepříjemné kritice! | archiv

  Ministr pro lidská práva se zabývá podle mnohých kritiků hlavně tím, co nestojí moc peněz, práce a úsilí, ale o to, o co by měl usilovat, o to se nezajímá.

   

  „Pan kolega Dienstbier opravdu asi už neví, co by si vymyslel a je to zoufalství. Nechápu, k čemu ho premiér Sobotka drží,“ rozčílil se pro Bleskově.cz jeden z poslanců ČSSD, který si myslí, že by se měl ministr zajímat o daleko zásadnější problémy!

   

  Podle Dienstbiera je ve vedení 250 firem ČR s největším obratem asi jen 13 procent žen. A to je prý málo! Už brzy se proto chystá představit vládě opatření, která to mají změnit. Důležité je podle něj podpořit slaďování práce a rodiny a také nastavit pravidla pro výběrová řízení.

   

  „Nejde o to upřednostňovat ženy či muže, kteří jsou méně kvalitní, kteří mají menší kompetenci, ale nastavit férová pravidla, která jak ženám, tak mužům umožní uspět v takových výběrových řízeních,“ říká Dienstbier, který tak chce asi zavést kvóty na to, kolik žen má mít která firma a na jakých pozicích.  

   

  V mezinárodních srovnáních, která se zaměřují na rovné šance žen a mužů, bývá Česko daleko za polovinou. V hodnocení Světového ekonomického fóra skončilo v roce 2014 mezi 142 zeměmi na 96. místě.  

  Ministr Jiří Dienstbier vymýšlí věci nad kterými řadě voličů i politiků zůstává rozum stát a měl by se prý zaměřit na skutečné problémy v české společnosti!
   

   

  Jenže si pan Dienstbier neuvědomil, jak malá je ČR třeba oproti Německu, Rakousku, Anglii nebo Francii, ne-li USA, a že to je až to poslední, co firmy řeší. Firmy a společnosti zajímá ekonomický růst, obrat, či politika zaměstnanosti a ne to, jestli jedné sekci šéfuje muž, nebo žena,“ míní další z kolegů poslanců a myslí si to i podnikatelé a ředitelé velkých firem.

   

  Ti se nárůstu počtu žen v managementech nebrání, ale musejí pro to být podmínky a hlavně zájem žen právě o tu danou pozici. Dienstbier namítá, že problémem je rozdíl mezi platy žen a mužů nebo nízké zastoupení žen v rozhodovacích pozicích. To lze možná ovlivnit ve státních či polostátních firmách, nikoli v čistě privátních.

   

  „Kdyby se raději zajímal o to, zda ty firmy nemají zbytečně vysoké odvody, nebo kde mohou ušetřit na byrokracii, aby mohly zaměstnat více lidí, než na to, zda tam je žena nebo muž,“ myslí si i paní Veronika, která vede jedno z oddělení velké české firmy a nemá prý pocit nějaké diskriminace.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...