Pátek 17. srpna 2018
svátek má Petra, zítra Helena

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Zase blábol!

  Dienstbier je ministrem hovadin a nesmyslů! Vymýšlí další!

  13.02.2016 07:00 / politika google+ twitter facebook

  Jiří Dienstbier je zdá se, ministr pro zbytečné záležitosti a jak si myslí i mnozí jeho kolegové, ale i řada podnikatelů a voličů, spíš ministrem hovadin a nesmyslů. Nyní přišel s dalším. Nevadí mu, že řada lidí nemá třeba co jíst, nemá na léky, ale vadí mu, že ve vedení podniků je málo žen. A chce to změnit.

  dienstbier lupa
  Ministr Dienstbier čelí nepříjemné kritice! | archiv

  Ministr pro lidská práva se zabývá podle mnohých kritiků hlavně tím, co nestojí moc peněz, práce a úsilí, ale o to, o co by měl usilovat, o to se nezajímá.

   

  „Pan kolega Dienstbier opravdu asi už neví, co by si vymyslel a je to zoufalství. Nechápu, k čemu ho premiér Sobotka drží,“ rozčílil se pro Bleskově.cz jeden z poslanců ČSSD, který si myslí, že by se měl ministr zajímat o daleko zásadnější problémy!

   

  Podle Dienstbiera je ve vedení 250 firem ČR s největším obratem asi jen 13 procent žen. A to je prý málo! Už brzy se proto chystá představit vládě opatření, která to mají změnit. Důležité je podle něj podpořit slaďování práce a rodiny a také nastavit pravidla pro výběrová řízení.

   

  „Nejde o to upřednostňovat ženy či muže, kteří jsou méně kvalitní, kteří mají menší kompetenci, ale nastavit férová pravidla, která jak ženám, tak mužům umožní uspět v takových výběrových řízeních,“ říká Dienstbier, který tak chce asi zavést kvóty na to, kolik žen má mít která firma a na jakých pozicích.  

   

  V mezinárodních srovnáních, která se zaměřují na rovné šance žen a mužů, bývá Česko daleko za polovinou. V hodnocení Světového ekonomického fóra skončilo v roce 2014 mezi 142 zeměmi na 96. místě.  

  Ministr Jiří Dienstbier vymýšlí věci nad kterými řadě voličů i politiků zůstává rozum stát a měl by se prý zaměřit na skutečné problémy v české společnosti!
   

   

  Jenže si pan Dienstbier neuvědomil, jak malá je ČR třeba oproti Německu, Rakousku, Anglii nebo Francii, ne-li USA, a že to je až to poslední, co firmy řeší. Firmy a společnosti zajímá ekonomický růst, obrat, či politika zaměstnanosti a ne to, jestli jedné sekci šéfuje muž, nebo žena,“ míní další z kolegů poslanců a myslí si to i podnikatelé a ředitelé velkých firem.

   

  Ti se nárůstu počtu žen v managementech nebrání, ale musejí pro to být podmínky a hlavně zájem žen právě o tu danou pozici. Dienstbier namítá, že problémem je rozdíl mezi platy žen a mužů nebo nízké zastoupení žen v rozhodovacích pozicích. To lze možná ovlivnit ve státních či polostátních firmách, nikoli v čistě privátních.

   

  „Kdyby se raději zajímal o to, zda ty firmy nemají zbytečně vysoké odvody, nebo kde mohou ušetřit na byrokracii, aby mohly zaměstnat více lidí, než na to, zda tam je žena nebo muž,“ myslí si i paní Veronika, která vede jedno z oddělení velké české firmy a nemá prý pocit nějaké diskriminace.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...