Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  BABIŠ A SOKOLSKÝ SLET

  Bartošek: Babiš Sokolům nic nedal!

  10.07.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  „Vy na mě pískáte, a přitom jsem vám JÁ dal ne pět, ale rovnou 40 milionů korun,“ tak by se dal podle místopředsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jana Bartoška (KDU-ČSL) volně parafrázovat postoj premiéra „před důvěrou“ Andreje Babiše (ANO) potom, co nesklidil ovace na Sokolském sletu.

  Bartošek lupa
  Reakce Sokolů Jana Bartoška velmi potěšila | Archiv J. Bartoška

  Jako by občan byl zbožím v regálu samoobsluhy a měl na krku cenovku, říká Bartošek. „Možná by měl být občan-volič, podle logiky Andreje Babiše, ještě ,v akci´. Babiš osobně Sokolům NIC nedal. Pan A. B. je jen nejvyšším správcem národní pokladny, do které se skládají všichni. Není jejím vlastníkem. Ještě ne, doufám,“ konstatoval Bartošek.  

  Potěšení a hrdost na mé straně, že v případě Sokolů neplatí, že je možné si všechny koupit, konstatoval Jan Bartošek.
   

   

  Sokolská obec má nějakých 150 000 členů. Byla založena před sto padesáti šesti lety v únoru roku 1862. „Náplň činnosti asi připomínat nemusím, ani její působení v době Národního obrození i vzniku samostatného Československa. Co však třeba zdůraznit je fakt, že Obec rozpustil poprvé v roce 1941 za odbojovou činnost jejích členů říšský protektor Reinhard Heydrich. Podruhé Ústřední výbor Komunistické strany Československa roku 1956. Satisfakce se dočkala až v osmdesátém devátém,“ poznamenal lidovecký politik.

   

  Uvažování koňského handlíře je přímočaré, jednoduché, prohlásil Bartošek. „Všechny je přeci možné koupit. A pak? Pak budete loajální a u voleb si samozřejmě vzpomenete, komu to máte hodit. Potěšení a hrdost na mé straně, že tomu tak v případě Sokolů není. Je jen otázkou času, kdy na Obec sokolskou někdo ,zaklekne´,“ dodal místopředseda Poslanecké sněmovny PČR.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...