Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  IMIGRANTI

  Rozvoral: Merkelová versus Orbán aneb Neuváženost proti zdravému rozumu!

  09.07.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Minulý týden se v Berlíně setkala německá kancléřka Angela Merkelová s maďarským premiérem Viktorem Orbánem ohledně jednání o migraci a opět z toho byl názorový střet. Radek Rozvoral (SPD) označil politiku rozevřených rukou, kterou prosazuje Angela Merkelová, za neuváženou.

  Rozvoral lupa
  Radek Rozvoral Orbánovu politiku podporuje | Archiv R. Rozvorala

  Angela Merkelová po setkání prohlásila, že si Evropa musí uchovat svůj humánní postoj a dodala, že se Evropa nemůže odvracet od utrpení a pomoci těm, kdo to potřebují. Na to reagoval premiér Orbán, který řekl, že Evropa prokáže humanitu, když běžence nebude do EU lákat, zavře hranice a bude pomáhat zemím, odkud migranti do Evropy přicházejí. Dodal, že Evropa musí být humánní, ale nesmí vytvářet pobídky, které sem budou migranty lákat.  

  Není v našich silách vzít do Evropy každého, kdo si o to řekne. Je to nereálná utopie, říká Radek Rozvoral.
   

   

  "Dva evropští politici, dva rozdílné názory. U paní Angely stále převažuje její neuváženost a politika rozevřených rukou, kterou neustále imigranty do Evropy láká, čímž způsobuje Starému kontinentu pouze problémy. Není totiž v našich silách vzít do Evropy každého, kdo si o to řekne. Je to nereálná utopie," poznamenal Rozvoral. Těm, co přemýšlí zdravým selským rozumem, musí být podle Rozvorala velice blízký názor Orbána, jelikož humánní postoj, který je v pořádku a kterým se ohání německá kancléřka, se dá zachovat přesně tím, jak to premiér Orbán popisuje.

   

  "Někdo holt stále neuváženě roztahuje ruce a jiní nacházejí rozumná řešení, která chrání naši budoucnost a budoucnost našich dětí. Hnutí SPD se hlásí k postoji premiéra Orbána a jeho zdravému rozumu a tvrdě odsuzuje neuváženou politiku rozevřených rukou kancléřky Merkelové," dodal Rozvoral.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...