Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  MIGRACE

  Míth: Evropa se musí sjednotit. V odmítání nelegální migrace.

  02.07.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Tisíce afrických migrantů se pouští přes Středozemní moře s vidinou lepšího života v Evropě. Její politici, místo aby tomuto blouznění učinili přítrž, se dále ohánějí pokryteckými řečmi o lidských právech a humanitární pomoci, říká Jaroslav Míth (ODS).

  Míth lupa
  Migraci by podle Mítha mohlo pomoci vyřešit uzavření všech přístavů | Archiv

  Téměř tři roky funguje mezi severní Afrikou a Evropou pravidelná lodní linka, která převáží ilegální migranty. Lodě většinou patří nevládním neziskovým organizacím, které si vytkly za cíl pomáhat potřebným. "Ve skutečnosti si však jejich činnost v ničem nezadá s tím, co dělají pašeráci lidí. S tím rozdílem, že neziskovky ke své činnosti nepoužívají peníze od samotných migrantů, ale od státu a daňových poplatníků," poznamenal Míth.  

  Je nejvyšší čas vzkázat do zemí třetího světa, že Evropa není nafukovací a žít v ní není žádné právo, ale výsada, říká Jaroslav Míth.
   

   

  Skutečně však není žádným znakem humanismu pomáhat těm, kteří pomoc zneužívají, domnívá se Míth. "Za současného stavu mají bohužel migranti jistotu, že jakmile vstoupí na záchranářskou loď (mnohdy na dohled od lybijského pobřeží), mají zaručenou cestu do Evropy. Tamní úřady je vždy přijmou, nakrmí je, poskytnou jim přístřeší a dlouhé měsíce pak rozhodují o jejich azylových žádostech. Stejně jisté je to, že i když jim azyl neudělí, bez problémů se mohou potulovat Evropou a nic jim nehrozí," konstatoval politik.

   

  Deportovaní migranti bez nároku na udělení azylu se dají vzhledem k jejich obrovským počtům spočítat na prstech jedné ruky. "Už jen samotný vstup na palubu lodi pašeráka znamená s velkou pravděpodobností, že se dostanou do Evropy. Jistě, vzhledem k nekvalitním lodím může taková cesta skončit i smrtí, ale toto riziko jsou migranti připraveni podstoupit. Tím by se však evropské úřady neměly nechat vydírat," podotkl Míth.

   

  Jako první se vzchopila po výměně vlády Itálie, která odmítá vpouštět lodě do svých přístavů. Podobně by se podle Mítha měly zachovat všechny státy jižní Evropy. "Bohužel tomu tak není a Španělsko snaživě nabízí náhradou své přístavy. Přispívá tak pouze k prodlužování agónie. Kdyby byly uzavřeny všechny přístavy, v tu chvíli by měli pašeráci lidí po byznysu a evropské úřady po starostech," řekl Míth.

   

  Je nejvyšší čas vzkázat do zemí třetího světa, že Evropa není nafukovací a žít v ní není žádné právo, ale výsada, je přesvědčen Míth. Evropa nemá podle něj povinnost přijímat do svého štědrého náručí všechny, kteří o to stojí. "Už jenom proto, že země Blízkého východu a Afriky odlivem mozků trpí. Pokud tyto země opustí všichni mladí a schopní muži, kdo se bude podílet na jejich dalším rozvoji? Ne, nepřetržité dovážení migrantů do Evropy není pomoc pro žádnou ze zúčastněných stran. Kdo to tvrdí, lže si do vlastní kapsy," uzavřel politik.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...