Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ODSUN NĚMCŮ

  Syková: Zoufalí lidé dělají zoufalé činy

  29.06.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Pod Angelou Merkelovou se kymácí židle. Příznaků je mnoho, zná je i německá kancléřka. Přehmaty, jichž se jako významná evropská politička dopouští, se vrší jeden za druhým. Zdá se, že si je toho vědoma a že si zoufá. Tak vidí situaci senátorka za ČSSD Eva Syková.

  Syková lupa
  Eva Syková se ohradila proti názoru Merkelové na poválečný odsun Němců | Archiv

  Jen zoufalí lidé totiž dělají zoufalé činy, říká Syková. „Naposledy před pár dny, kdy šokovala svým pohledem na vyhnání, jak ona říká poválečnému odsunu Němců z několika zemí střední a východní Evropy. Připustila sice, že šlo o následek Němci rozpoutané války a s ní spojených nevýslovných zločinů, ale dodala: ,To ale nemění nic na tom, že pro vyhnání neexistovalo ani morální, ani politické ospravedlnění.´ A to už je silná káva. Zvláště pro nás, pro Čechy,“ konstatovala Syková.  

  Výroky, které k nám míří z Německa, začínají silně připomínat doby, o kterých jsme si mysleli, že nenávratně zmizely s koncem velkoněmecké říše, říká Eva Syková.
   

   

  Je prý ráda, že naši nejvyšší státní představitelé se proti těmto slovům důrazně ohradili. Jak prezident Zeman, tak premiér Babiš. A s nimi mnozí další. „Patřím k nim. Zvláště, když čtu, že těm, co tento nanejvýš spravedlivý a jedině správný odpor u nás doma v Čechách vysloví, vzkáže šéf Sudetoněmeckého krajanského sdružení Posselt, že sklouzávají zpátky ke komunismu,“ podotkla senátorka s tím, že urážka tak stíhá urážku. „A my jako máme mlčet? Nesmíme jako říct, že to spíše tyto a jim podobné výroky, mířící k nám z německé strany, jako třeba nepokryté výhrůžky ztrátou evropských dotací, pokud se nepodrobíme přesídlování uprchlíků, začínají silně připomínat doby, o kterých jsme si mysleli, že nenávratně zmizely s neslavným koncem velkoněmecké říše?,“ dodala Syková.

   

  Premiér Andrej Babiš si údajně Sykovou získal slovy, že se chce zasadit, abychom byli v Evropě slyšet. „Proto naše rázné odmítnutí slov Merkelové a Posselta by mělo být na starém kontinentu slyšet pořádně hlasitě: Jsme tady, za svými činy stojíme, ne vlastní vinou jsme k nim byli donuceni, neseme za ně odpovědnost, ale nedovolíme, aby je kdokoliv z jakékoliv strany jakkoliv, třeba i jen nešťastně, zpochybňoval! Zvlášť lidé, kteří si v podmínkách současné uprchlické krize přisvojili nikým delegované právo rozhodovat za jiné!,“ uzavřela Syková.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...